КОРОНА БИЛАНС: Институтот за јавно здравје регистрира 587 оздравени пациенти

Во последните 24 часа има над 580 оздравени од коронавирусот. Институтот за јавно здравје денеска регистрира 587 оздравени пациенти. Најголем дел од нив се од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерството за здравство информира согласно податоците од Инситутот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 1964 тестирања, а регистрирани се ...
| | веќе видена | слични

Изминатиов период во земјава беше забележан пад на бројот на заболени со ковид 19. Директорот на Агенцијата за лекови ( МАЛМЕД), Лирим Шабани во гостувањето на ...
| | веќе видена | слични

Според извештајот на Министерството за здравство, во Дојран има само 5 активни случаи на коронавирусот, а во Демир Хисар има 6. Во Валандово има 11, Македонски ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Албанија не стивнува трендот на постојан раст на нови случаи со Ковид-19 присутен овој месец. Денеска е регистрана и поголема бројка на починати, споредено ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 334 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во фокусот на јавноста денеска ќе биде првостепената пресуда за предметот „Таргет Тврдина“, особено што неделата што изминува беше турбулентна по бегството на ...
сите 392 | | | веќе видена

Патриотска партија која се залага за македонштината го повикува својот народ да се попише за да бидат бројките толку колку што се во реалноста. Пописот ниту ...
сите 374 | | | веќе видена

Обвинителката Ленче Ристовска вели дека во целина Обвинителството е задоволно од изречените осудителни пресуди во случајот „Таргет Тврдина“, пред се поради тоа ...
сите 281 | | | веќе видена

Под мотото „ПОМЕН – една година тишина!“, по повод точно една година од забраната за одржување на јавни настани, заради Ковид пандемијата, в понеделник точно ...
сите 158 | | | веќе видена

Полицијата ги запре демонстрантите кои протестираат против пресудата во „Монструм“ пред Мавровка. Во знак на револт, демонстрантите фрлаа предмети и шишиња кон ...
сите 214 | | | веќе видена

СДСМ гради силна правна држава, во која редот, правдата и дисциплината на сите нивоа се приоритет. Пропаднаа сите обиди на губитникот Христијан Мицкоски да го ...
сите 248 | | | веќе видена

ГЕВГЕЛИЈА Факт е дека во последните денови се зголемува бројот на новозаболени од ковид-19 и се влошува епидемиолошката состојба. Каква ќе биде понатамошната ...
сите 69 | | | веќе видена

Сите земји во светот и Европа почнаа со вакцинирање против корона кон крајот на декември минатата година или некои почеток на јануари годинава. Крај на ...
сите 366 | | | веќе видена

Нема да има жолти ленти за хотелот „Мериот“. Премиерот Зоран Заев за ТВ21 појасни дека правната основа за ова отпаднала откако екс директорот на УБК Сашо ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОРОНА БИЛАНС: Институтот за јавно здравје регистрира 587 оздравени пациенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: