Во Црна Гора 463 нови случаи на коронавирус

6 копии
4 копии
6 копии
7 копии

Повеќе од 60.000 луѓе починаа од коронавирусот во Шпанија од почетокот на пандемијата, покажуваат податоците на шпанското Министерство за здравство. Уште 565 ...
| | веќе видена | слични

Во Соединетите Држави од почетокот на пандемијата забележани се најмалку 450.088 смртни случаи од Ковид 19. Тоа го покажуваат податоците од Универзитетот, Џонс ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Данска е регистриран пораст на случаите на коронавирус кои ја содржат поинтензивната британска варијанта, и покрај падот на вкупниот број случаи, објавија ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Повеќе од десет милиони луѓе досега ја примија првата доза од вакцината против коронавирусот во Велика Британија, објави денеска британскиот министер за ...
| | веќе видена | слични

Дваесет и шест члена на медицинските единици на Бундесверот ќе им помогнат на техничарите и персоналот во клиниката во Лисабон специјализирана за грижа за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Христијан Мицкоски секојдевно докажува дека е единствен и најголем бранител на криминалот и криминалците. Тој не може да се помири што денес правдата е еднаква ...
сите 447 | | | веќе видена

Заев е бранител на криминалот на Рашкоски кој и понатаму може да влијае на сведоците. Рашкоски си дојде со рацете во џебот во судот, а си замина во својот дом ...
сите 360 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 123 | | | веќе видена

Состојбата во болниците е стабилна, нема некој голем и неконтролиран наплив на пациенти во сите јавно-здравствени установи во Скопје и насекаде во државата. ...
сите 319 | | | веќе видена

Одлуката што ќе ја донесе Советот на Општина Центар за суспензија на Деталниот урбанистички план, на седница, која се уште не е закажана, ќе пресуди дали на ...
сите 280 | | | веќе видена

Во капелата на замокот Виндозр денеска ќе се одржи погребот на принцот Филип, кој самиот го испланирал до најситни детали. Кралицата Елизабета Втора ќе се ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Црна Гора 463 нови случаи на коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: