На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 330 пациенти со Ковид-19

7 копии

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 330 пациенти позитивни и суспектни на коронвирусот, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии
8 копии

Во изминатото деноноќие, во ковид центрите во главниот град, според податоците се хоспитализирани 15 лица како компликација од Ковид 19. Инаку, вкупно 245 лица ...
| | веќе видена | слични

 По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, во болницата во Битола се хоспитализирани 24 пациенти позитивни ...
| | веќе видена | слични

Во последните недели бројот на заболени од ковид-19 во Тетовско е во опаѓање, но и покрај тоа, во кругот на Клиничката болница интензивно се подготвува ...
| | веќе видена | слични

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во Македонија од почетокот на епидемијата изнесува 91.555 , бројката на оздравени пациенти е 80.008, на починати е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Со месеци Христијан Мицкоски и неколку негови соработници, ја лажеа јавноста дека има ново парламентарно мнозинство, дека Владата предводена од СДСМ само што ...
сите 355 | | | веќе видена

Македонските политичари сервилно прават се да им угодат на уцените од Бугарија, а ништо не преземаат за ускратените права на Македонците кај соседите. ...
сите 391 | | | веќе видена

Во ковид центрите во болниците низ земјава во изминативе 24 часа е пријавено дека се лекуваат вкупно 492 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот. По ...
сите 706 | | | веќе видена

Контроверзноста на политичкиот потег на бугарскиот претседател со активирањето на своите безбедносни служби за заштита на бугарското малцинство во Македонија, ...
сите 164 | | | веќе видена

„Во времето на Османлиската Империја, во сите организации кои постоеле и македонски револуционерни и нереволуционерни, граѓански и црковни, официјален јазик за ...
сите 218 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој е во самоизолација поради тоа што е позитивен на коронавирусот, уште нема одговор, барем јавно, на понудата ...
сите 392 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 330 пациенти со Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: