Бајден ќе потпише неколку извршни наредби поврзани со борбата против Ковид-19


Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе потпише десет извршни наредби за борба против коронавирусот, вклучително и наредба фондот за непогоди да се ...
| | веќе видена | слични
7 копии

САД имаат цел да купат дополнителни 200 милиони дози вакцини против Ковид-19, изјави американскиот претседател Џо Бајден, додавајќи дека износите ќе бидат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со убедливо мнозинство гласови во Сенатот, Џенет Јелен е потврдена како прва жена секретар за финансии во американската историја. Таа веднаш започна соработка ...
| | веќе видена | слични
4 копии
9 копии

Американскиот претседател Џо Бајден изјави во понеделникот дека верува оти Американците со вакцинирањето до летото ќе се доближат до создавањето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лагите на опозициската ВМРО-ДПМНЕ на чело со губитникот Христијан Мицкоски се разобличени. Мицкоски продолжува да реди порази, поразен е и од граѓаните, од ...
сите 348 | | | веќе видена

За експремиерот Љубчо Георгиевски нема ништо спорно ако македонската страна ги смени во учебниците називите за Бугарите од типот окупатор, номад или фашист, ...
сите 208 | | | веќе видена

Ако има потреба, Бугарите ќе бидат споменати и во Уставот, истакна министерот за надворешни работи Бујар Османи во синоќешното гостување во „Клик Плус“ на ...
сите 192 | | | веќе видена

Премиуерот Зоран Заев денеска објави дека првите дози од руската вакцина Спутник V ќе пристигнат во недела преку ДХЛ. Рече дека станува збор за 3.000 дози од ...
сите 301 | | | веќе видена

Додека власта предводена од премиерот Зоран Заев игра византиски игри во Собранието на Македонија, а земјата нема се уште ниту една вакцина набавено, околу 25 ...
сите 230 | | | веќе видена

Осврнувајќи се на денешната пресуда за Сашо Мијалков, од опозициската ВМРО-ДПМНЕ велат дека „го поздравуваат секој чин што значи спроведување на правда, ...
сите 260 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бајден ќе потпише неколку извршни наредби поврзани со борбата против Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: