САД откажува дел од вакцинацијата поради недоразбирања


Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека е склона да ја користи руската вакцина против Ковид-19 во Европа по позитивните научни резултати за нејзината ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Белата куќа ќе почне нова програма за испраќање на вакцини против коронавирусот директно до аптеките. Таа акција ќе почне следната недела, а целта е да се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Франција Емануел Макрон денес изјави дека сите Французи кои сакаат да се вакцинираат ќе ја добијат таа можност до крајот на ова лето. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Републиката, Емануел Макрон, во интервјуто за телевизијата ТФ1 увери дека Франција ќе може да им понуди вакцина на „сите Французи кои сакаат“, ...
| | веќе видена | слични

Британската фармацевтска групација „ГлаксоСмитКлајн“ и германската биотехнолошка компанија „Кјурвак“ објавија план за заедничко развивање на вакцина против ...
| | веќе видена | слични

Кинеското Министерство за надворешни работи денес објави дека Кина ќе обезбеди уште 10 милиони дози вакцини како дел од глобалната иницијатива Ковакс. Ковакс, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неоспорлив доказ за силна, неселективна и бескомпромисна борба против организираниот криминал и корупција се последните полициски акции за разбивање на ...
сите 309 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 175 | | | веќе видена

Принцот Хари допатувал во текот на ноќта меѓу неделата и понеделникот од Лос Анџелес во Лондон за да присуствува на погребот на неговиот дедо, војводата од ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД откажува дел од вакцинацијата поради недоразбирања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: