Новата американска администрација до лето ќе обезбеди уште 200 милиони дози вакцини


САД имаат цел да купат дополнителни 200 милиони дози вакцини против Ковид-19, изјави американскиот претседател Џо Бајден, додавајќи дека износите ќе бидат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Светската програма за набавка на вакцини против коронавирусот КОВАКС ќе обезбеди 330 милиони дози вакцини за неразвиените и земјите во развој, соопшти денеска ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Програмата КОВАКС ќе обезбеди 330 милиони дози вакцини за неразвиените и земјите во развој. Предвидено е вакцинте да бидат дистрибуирани до крајот на првата ...
| | веќе видена | слични

Ковакс програмата ќе обезбеди 330 милиони дози вакцини за земјите во развој и ќе набави нови милиони дози што има намера да ги испорача до крајот на првата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Белгија прекинаа со вакцинацијата на „АстраЗенека“ против Ковид-19 на лица над 55 години за најмалку два месеца, јавија локалните медиуми. Причината е што ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Италијанскиот министер за здравство, Роберто Сперанца, ги свика регионалните власти за да разговараат за новиот план за вакцинација против Ковид-19, откако ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Првиот контингент вакцини против коронавирусот од програмата „Ковакс“ на компанијата „АстраЗенека“, произведени од Универзитетот „Оксфорд“ во Велика Британија, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неоспорлив доказ за силна, неселективна и бескомпромисна борба против организираниот криминал и корупција се последните полициски акции за разбивање на ...
сите 287 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 50 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 102 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, во вчерашното гостување на Телма кажа дека доколку нема правни механизми и опции, одобрението за градба за ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новата американска администрација до лето ќе обезбеди уште 200 милиони дози вакцини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: