Ни знаеме колку сме, а ни токму ли сме


9 копии

Република Северна Македонија не е држава на проценти како што тврди ВМРО-ДПМНЕ, туку држава на еднакви, рамноправни граѓани. Пописот на населението, што ќе се ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Власта на Заев наместо попис планира да спроведе политичка операција. Затоа шверцерски, без консензус, насилно го донесе законот за попис. Овој попис не е ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Николовски истакна дека правната процедура е веќе започната, а овие денови ќе биде објавен датумот од кога ќе почнат да се ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски вечерва во интервју на Алфа телевизија, во врска со пописот, посочи дека Македонија одамна е држава на ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во Собранието на Република Македонија, Александар Николоски вечерва во „Што не е јасно“ во Алфа телевизија истакна ...
| | веќе видена | слични

Ниту еден дел од пописот кој планира да го спроведе Владата не е според препораките на ЕУРОСТАТ и планираниот попис ќе биде една операција која е договорена ...
| | веќе видена | слични

Од следната недела ќе стартува иницијативата на ВМРО-ДПМНЕ за собирање на граѓански потписи за укинување на Законот за попис, најави вечерва потпретседателот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во земјава до вчера против Ковид-19 се вакцинирани 764 здравствени работници. Имунизацијата на здравствените работници со вакцината од производителот „Фајзер“ ...
сите 472 | | | веќе видена

Очигледно некој т.н. медиум се амбицирал, па го прашал Борче Давитковски, од она што се нарекува Правен факултет во Скопје, за важноста на потписите против ...
сите 270 | | | веќе видена

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје ги отфрла новите имиња на улиците, не може улици да добиваат имиња по странски претседатели, а Трајковски да се ...
сите 132 | | | веќе видена

Поради опасност од бегство, обвинителството попладнево побарало притвор за поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков, на пет дена пред пресудата за масовното ...
сите 157 | | | веќе видена

Музичарот Ѓорѓе Балашевиќ беше погребан денеска на Градските гробишта во Нови Сад. Легендарниот панонски морнар бил испратен на вечно почивање без присуство на ...
сите 224 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ни знаеме колку сме, а ни токму ли сме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: