СДСМ: Деструкциите на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски и неговиот шеф Груевски ќе бидат поразени


Република Северна Македонија не е држава на проценти како што тврди ВМРО-ДПМНЕ, туку држава на еднакви, рамноправни граѓани. Пописот на населението, што ќе се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за правда Бојан Маричиќ порача дека резултатите од пописот ќе бидат од суштинско значење да се добијат пред локалите избори, за да можат идните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Законот за попис на населението што го усвоивме овде во Собранието гарантира спроведување попис по сите меѓународни праски и стандарди. 19-та година државата е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ако може за некој месец да се одложи пописот тоа би било добро. Поради пандемијата сериозно велам, многу луѓе ќе се плашат. И еве сега изјавуваат може мај или ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Петнаесеттина дена откако беше донесен Законот за попис и неодамнешниот изнесен став на претседателот на државата Стево Пендаровски дека не би било проблем ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ собира потписи за поднесување на иницијатива до Собранието за престанување на важењето на законот за попис согласно Законот за референдум и други ...
| | веќе видена | слични

Речиси сите европски земји што за годинава планираа попис на населението, поради епидемијата со Ковид-19 ги одложија пописите, само владејачките партии во ...
| | веќе видена | слични

Неодамнешниот изнесен став на претседателот на државата Стево Пендаровски дека не би било проблем спроведувањето на оваа попишувачката статистичка операција на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Координаторот на пратеничката група на СДСМ Јован Митрески денеска ги повика пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ повторно да ги поднесат интерпелациите за ...
сите 874 | | | веќе видена

Според последните информации од Министерството за здравство активни се 18.469 случаи на заразени со Ковид-19. Министерот за здравство оцени дека рестриктивните ...
сите 659 | | | веќе видена

Шестиот пакет на мерки, усвоен на денешната 66-та седница, опфаќа седум мерки со кои се таргетирани најпогодените сектори од корона кризата, со вредност од ...
сите 193 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче во вечерашното гостување во Тема на денот на Сител Телевизија изјави дека наредната недела ќе се одлучува дали ќе има ...
сите 386 | | | веќе видена

Кражба на идентитети на граѓаните искористена за 215 лажни пасоши, двојни матични броеви, сомнително издадени околу сто илјади образци за издавање на изводи од ...
сите 182 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 240 | | | веќе видена

Целта е да се открие дали полицијата применува неуставна или незаконска полициска контрола Главниот правобранител на САД Мерик Гарленд најави дека отворил ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Деструкциите на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски и неговиот шеф Груевски ќе бидат поразени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: