Државата дала шест милиони евра за железничкиот транспорт

На седница на Владата беа донесени неколку кадровски одлуки. Меѓу нив се најде и предлогот за за неизвршни членови на Советот на Народната банка на Република ...
| | веќе видена | слични
7 копии

На денешната седница Владата ги прифати предлог решенијата на владината Комисија за именувања и донесе повеќе одлуки. Меѓу одлуките за именувања се следните: ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Членовите на Владата на денешната седница ја одобрија Годишната програма за изградба, реконструкција, рехабилитација, одржување и заштита на државните патишта ...
| | веќе видена | слични

На денешната сединца Владата на Северна Македонија ја усвои Информацијата за реализација на мерките од Акцискиот план за железница од Договорот за основање на ...
| | веќе видена | слични

Владата на Северна Македонија денеска ја усвои Информацијата за реализација на мерките од Акцискиот план за железница од Договорот за основање на транспортната ...
| | веќе видена | слични

Врз основа на член 49 став 4 од Законот зa Народната банка („Службен весник на Република Македонија” бр.158/2010, 123/2012, 43/2014, 153/2015, 6/2016 и ...
| | веќе видена | слични

Владата го утврди текстот на Предлог Законот за изменување и дополнување на Законот за задолжителни нафтени резерви, со кој, меѓу другото, се врши усогласување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новите дози од српската донација на вакцината Фајзер пристигнува, а во меѓувреме вакцините од првата кутија наменети за здравствени работници се уште не се ...
сите 512 | | | веќе видена

Стефан Андоновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, денеска од Неготино порача дека граѓанската акција за собирање потписи, со кои ќе се поништи Законот за пописот, ...
сите 216 | | | веќе видена

Советот на град Скопје ја усвои листата на регистарот на имињата на улиците во главниот град. Со тоа завршија неколкудневните натегања меѓу власта и ...
сите 129 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски денеска се сретна со амбасадорката на Романија Адела Моника Аксинте. Како претседател на Националниот совет ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Државата дала шест милиони евра за железничкиот транспорт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: