Арсовски: Каде што оваа Влада има замешано прсти е тотален неуспех и крах


Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ вечерва гостуваше во „Радио Лидер“ каде што нагласи дека секаде каде што оваа Влада на СДСМ има замешано прсти е ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Утринава Андон Чибишев од ВМРО-ДПМНЕ во своето јавување во „Радио Лидер“ посочи дека власта уште на самиот почеток од пандемијата КОВИД-19 потфрли со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Чибишев: Вакцината е средство кое што може да ја стави под контрола пандемијата кое за жал во Македонија се уште го нема поради неспособноста на власта Од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

За да се случи повторно да се ослободи економијата мора политичарите да овозможат избор на граѓаните, а тоа е да им овозможат заштита од пандемијата. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот на ВМРО ДПМНЕ Антонио Милошоски на Фејсбук го споделува ставоот на Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари кои тврдат дека во аптеките во ...
| | веќе видена | слични

Министерот Венко Филипче има добри PR агенции со кои може да манипулира дел од граѓаните, но сепак тие ресурси изгледа не се доволни за да ги излаже неговите ...
| | веќе видена | слични

Очигледна е нервозата кај власта по вчерашното видео од премиерката Брнабиќ. И повторно Венко Филипче кога е фатен во сериозен скандал, бега, молчи и се крие ...
| | веќе видена | слични

Д-р Андон ЧИБИШЕВ Пред неколку дена констатиравме дека помина една година од воведување на карантин во Вухан, градот во Кина каде за прв пат се појави корона ...
| | веќе видена | слични

Асоцијацијата на специјализанти и млди лекари АМСЛ денеска преку свој пост на фејсбук ги повика новинарите да истражат каде го има клексанот и другиот лек ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова е голем ден за правната држава и за владеењето на правото, вака министерот за правда Бојан Маричиќ го оцени денешното донесување пресуда за слуачјот ...
сите 575 | | | веќе видена

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, посочи дека луѓето се опуштиле и дека тоа може да се забележи според бројот на заразени. Таа додаде дека Србија продолжува ...
сите 776 | | | веќе видена

Британскиот сој брзо се шири во државата. Тоа е и главната карактеристика на овој вид корона. Министерот за здравство Венко Филипче вели дека зголемениот број ...
сите 266 | | | веќе видена

За помош на угостителите може да се разговара, но олабавувањето на мерките и дозвола за организирање свадби, како што бараат, нема да има се додека Комисијата ...
сите 131 | | | веќе видена

Светската здравствена организација (СЗО) вечерва соопшти дека во изминатите 24 часа повеќе од 427.000 луѓе во светот се разболеле од Ковид-19, со што бројот на ...
сите 350 | | | веќе видена

Полицијата ги бара демонстрантите коишто создале нереди, фрлале со камења и вандалски се однесувале на протестот. Осуда за нападите врз новинарските екипи. ...
сите 193 | | | веќе видена

Скоро осум часа, Александар и Јордан Мијалков синови на избеганиот Сашо Мијалков даваат исказ во полициската станица во Кисела Вода. Полицијата се обидува да ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арсовски: Каде што оваа Влада има замешано прсти е тотален неуспех и крах

Од:
До кого (е-маил):
Порака: