ЧИБИШЕВ ЗА „ВАКЦИНАЦИЈАТА“: Врв на дилетантизмот или што би рекол народот – не умри магаре до зелена трева!


Д-р Андон ЧИБИШЕВ Пред неколку дена констатиравме дека помина една година од воведување на карантин во Вухан, градот во Кина каде за прв пат се појави корона ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Состојбата со Ковид-19 во земјава останува стабилна, но остануваат и препораките за почитување на мерките за заштита, особено по појавата на новиот британски ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

НАПРАВЕН Е СПИСОК ОД 14.000 ГРАЃАНИ ЗА ВАКЦИНАЦИЈА Прецизирано е кои категории граѓани први ќе ја примат вакцината против коронавирус. Готови се списоците на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според Национален план за имунизација на населението, вакцинацијата ќе се спроведува во три фази. Во првата фаза, предвидено е да се вакцинираат здравствените ...
| | веќе видена | слични

Според утврдениот национален план за имунизација на населението вакцинацијата ќе се спроведе во три фази, соопшти министерот за здравство Филипче. Направен е ...
| | веќе видена | слични

„Спремни се листите на здравствени работници и хронично болни кои први ќе се вакцинираат. Последната препорака е да се вакцинираат и луѓето кои биле заболени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за здравство д-р Венко Филипче на барање на телевизија Телма, говореше за Националната стратегија за вакцинација која ја изработија Министерството ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Официјално, Хрватска го одложува пописот заради пандемијата, иако досега како држава има вакцинирано 200.000 граѓани против Ковид-19. Пописот на населението ...
сите 399 | | | веќе видена

Лагите на опозициската ВМРО-ДПМНЕ на чело со губитникот Христијан Мицкоски се разобличени. Мицкоски продолжува да реди порази, поразен е и од граѓаните, од ...
сите 253 | | | веќе видена

За експремиерот Љубчо Георгиевски нема ништо спорно ако македонската страна ги смени во учебниците називите за Бугарите од типот окупатор, номад или фашист, ...
сите 183 | | | веќе видена

По два дена молк, обвинителката Вилма Русковска и сама призна дека за можното бегство на Сашо Мијалков му кажала и на министерот за правда, Бојан Маричиќ. Тоа ...
сите 299 | | | веќе видена

Државава ја тресе нов скандал, вратен предлогот за Фрчковски за амбасадор во САД поради тепање на жени, нерасветлен атентат врз Глигоров и лустриран кодош, се ...
сите 40 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска до Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвинителен предлог против шестемина учесници на протестите во врска со ...
сите 281 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЧИБИШЕВ ЗА „ВАКЦИНАЦИЈАТА“: Врв на дилетантизмот или што би рекол народот – не умри магаре до зелена трева!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: