Навални - сам против надмоќта


Сигурно бил свесен дека може да биде уапсен. Оттука, враќањето на Алексеј Навални во Москва беше екстремно храбар чекор. Сепак, тешко дека тоа ќе може да ја ...
| | веќе видена | слични

Европската унија денеска донесе одлука да го испрати шефот на дипломатија Џозеп Борел во Москва на почетокот на февруари и воедно разгледува санкции доколку ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Русија – САД и ЕУ излегоа со осуда за употребата на полициска сила врз демонстрантите и новинарите, по завчерашните протести во повеќе градови во Русија за ...
| | веќе видена | слични

Над 3500 уапсени од кои 300 малолетници е билансот од масовните протести кои изминатиов викенд беа одржани во 110 руски градови на приврзаниците на рускиот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

ЕУ денеска изрази силно несогласување со одлуката на руските власти да ги вклучат Прашкиот центар за граѓанско општество и Здружението на училишта за политички ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Францускиот министер за надворешни работи Жан Ив Ле Дријан денеска изјави дека апсењето на повеќе од 3.000 луѓе за време на протестот за поддршка на рускиот ...
| | веќе видена | слични

Над 3500 демонстранти се уапсени на вчерашните протести низ Русија за поддршка на уапсениот опозициски лидер Алексеј Навални. Ослободени се малолетниците и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Никој не е недопирлив“. Ова е пораката која ја испрати судијката Џенета Бегтовиќ за скандалот со нелегалното прислушување. Шест години по објавувањето на ...
сите 772 | | | веќе видена

Истрагата во овој дел за случајот со Сашо Мијалков мора да покаже за тоа каде е пропустот, во кој дел од системот и системот да се консолидира за да не ни се ...
сите 652 | | | веќе видена

Британскиот сој брзо се шири во државата. Тоа е и главната карактеристика на овој вид корона. Министерот за здравство Венко Филипче вели дека зголемениот број ...
сите 273 | | | веќе видена

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, посочи дека луѓето се опуштиле и дека тоа може да се забележи според бројот на заразени. Таа додаде дека Србија продолжува ...
сите 531 | | | веќе видена

За помош на угостителите може да се разговара, но олабавувањето на мерките и дозвола за организирање свадби, како што бараат, нема да има се додека Комисијата ...
сите 128 | | | веќе видена

Полицијата ги бара демонстрантите коишто создале нереди, фрлале со камења и вандалски се однесувале на протестот. Осуда за нападите врз новинарските екипи. ...
сите 202 | | | веќе видена

Скоро осум часа, Александар и Јордан Мијалков синови на избеганиот Сашо Мијалков даваат исказ во полициската станица во Кисела Вода. Полицијата се обидува да ...
сите 56 | | | веќе видена

Бугарскиот копретседател на Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија за историски и образовни прашања меѓу Северна Македонија и Бугарија, Ангел ...
сите 293 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Навални - сам против надмоќта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: