Затворен угостителски објект во Гостивар, газдата доби кривична пријава

ОВР Гостивар поднесе кривична пријава против Д.З.(65) од Гостивар, сопственик на угостителски објект во Гостивар, поради постоење основи на сомнение за сторено ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе предлог за издавање казни од по 2 000 евра против осум лица на возраст од 18 до 22 години, кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

 -Полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 59-годишниот тетовец Ш.И., чиј угостителски објект (чајџилница) на улица „Ленин" во Тетово работел по ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Скопското основно јавно обвинителство поднесе предлог за казни од по 2.000 евра за лица кои не ги почитувале мерките против Ковид-19 и извршиле групирање на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

По 2.000 евра глоби ќе платат осум лица кои на осми јануарио годинава беа фатени како прават приватна прослава во стан на една од обвинитеите, а на која, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 23.01.2021 во 21.50 часот при контрола во угостителски објект на подрачјето на Гази Баба од полициски службеници од Полициска станица Гази Баба констатирано ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бојан Маричиќ е министерот кому му било кажано дека е можно дека Сашо Мијалков планира бегство. Тој ова самиот го призна денеска и потврди дека за тоа слушнал ...
сите 425 | | | веќе видена

Ненад Јосифовиќ, вработен во Орка Холдинг, сведочеше на денешното рочиште за предметот „Трезор“, последно од доказната постапка. Јосифовиќ беше меѓу ...
сите 403 | | | веќе видена

Нема ден да нема нов скандал и ново забегување во самобендисните изјави на државниот политички врв. Министер за одбрана, втор чин во партијата на власт вели: ...
сите 385 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, истакна дека зголемен е и бројот на пациенти кои се хоспитализираат, меѓутоа не до тој степен да ги загрозуваат ...
сите 549 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 224 | | | веќе видена

Единаесет полициски службеници беа повредени во петокот на протестите за случајот „Монструм“. Иако се очекуваа немири, како и на претходните вакви протести, и ...
сите 248 | | | веќе видена

„Сите обвинувања, лаги и спинови за наводни договори со власта за бегството на Мијалков, создадени во белиот дворец, паднаа во вода.На површина исплива ...
сите 360 | | | веќе видена

Кумановскиот суд ја уважи жалбата на обвинителството за одлагање на почеток на издржување казна затвор за осудениот Бобан Илиќ, кој во 2016 година го прегази ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Затворен угостителски објект во Гостивар, газдата доби кривична пријава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: