АНАЛИЗА Горан Ѓоргоноски: Египет ни ја потврди новата реалност


Да се знае кој е кој. Моќно издание на Франција на мечот со Португалија и победа со 32-23 (16-12) во група-3. Иако стануваше збор за решавачки меч за пласман ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шведска ја растури Русија со 34-20 во меч кој требаше да биде дерби во последното коло од групата 4 во втората фаза на ракометното Светско првенство. Со овој ...
| | веќе видена | слични

Капитенот Кирил Лазаров оцени денеска дека македонската ракометна репрезентација со бледите изданија на Светското првенство го „допре дното“ и оти сега е ...
| | веќе видена | слични

Селекцијата на Шведска на убедлив начин ги заврши настапите во главната рунда, и со триумф изразен со 14 гола разлика си обезбеди пласман во четврфиналето. ...
| | веќе видена | слични

Пораз од Белорусија со резултат 30:26 забележа македонската репрезентација во последниот свој натпревар на 27. светски шампионат во Египет. Избраниците на ...
| | веќе видена | слични

Ракометарите на Франција и на Шведска изборија пласман во четврт-финалето на Светското првенство во Египет, со убедливи победи во последното коло од втората ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Преку апликацијата за самопопишување досега се евидентирани 18.236 лица, објави Државниот завод за статистика на својата веб страница. Податоците се однесуваат ...
сите 387 | | | веќе видена

Вакцина против Ковид-19 заклучно со денеска примиле 2.860 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива во ...
сите 691 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите на јавноста по контоверзните предлози на експремиерот Љубчо Георгиевски за надминување на спорот меѓу Бугарија и Македонија. ...
сите 186 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев како никој во државава е одлично упатен во судските предмети. Иако формално ѝ припаѓа на извршната власт, Заев, кој се испофали дека ја ...
сите 530 | | | веќе видена

Откако неодамна претседателот на Бугарија, Румен Радев побара бугарските тајни служби да ги заштитат Бугарите во земјава денеска македонскиот министер за ...
сите 153 | | | веќе видена

Како грешка во чекори го означи министерката за одбрана Радмила Шекеринска состанокот на бугарскиот претседател Румен Радев со шефовите на безбедносните ...
сите 160 | | | веќе видена

За нови пет лица, кои со разни предмети, меѓу кои и бекатон плочки, маваа по полицијата за време на протестите за „Монструм“ е поднесена кривична пријава. ...
сите 351 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 15 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи и министерот за финансии Фатмир Бесими, присуствуваа на работна средба во Стопанската комора на која се ...
сите 175 | | | веќе видена

Тетовската полиција поднесе кривична пријава против Н.М.(49) од село Вешала, управител на угостителски објект, поради сомнение за сторено кривично дело ...
сите 352 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АНАЛИЗА Горан Ѓоргоноски: Египет ни ја потврди новата реалност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: