Неверојатно: „Буцкото“ од Конго има само 89 килограми!?


Ако сте одлучиле да ги следите настаните на Светското ракометно првенство во Египет оваа година, тогаш името на Готјер Мумби Тиери ви е многу добро познато. ...
| | веќе видена | слични

Тиери Мвумби се здоби со голема популарност на Светското првенство во Египет. Членот на репрезентацијата на Конго, со своите 137 килограми, брзо стана ...
| | веќе видена | слични

Еден од тројцата дебитанти на 27. Светско првенство во Египет, репрезентацијата на ДР Конго, остави прилично добар впечаток, а во т.н. „Президент Куп“ ја ...
| | веќе видена | слични

Демократска Република Конго ја дочека првата победа на своето премиерно Светско првенство во историјата, откако денеска стигна до исклучително драматична и ...
| | веќе видена | слични

Ракометарот на Демократска република Конго, Готје Мвумби го привлече вниманието на целиот свет со неговиот изглед, но и одличните игри. И покрај тоа што има ...
| | веќе видена | слични

Готје Мвумби, кој стана голема ѕвезда на светскиот ракомет благодарение на својот изглед, на Мундијалот во Египет покажа дека и со 137 килограми може да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Бугарија Румен Радев денеска нагласи дека брзото движење на Република Северна Македонија кон ЕУ зависи само од дијалогот со Бугарија. – Време ...
сите 849 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Попладне ќе ...
сите 390 | | | веќе видена

Спасувачките екипи трагаат по 99 лица за кои се верува дека биле во облакодерот во Мајами во време на неговото уривање. Во делот на облакодерот кој се сруши ...
сите 88 | | | веќе видена

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, на денешните пратенички прашања во Собранието, истакна дека по милиони пати повторени изјави од страна ...
сите 150 | | | веќе видена

Голем број граѓани реагираат дека одамна се пријавиле на веб-страницата vakcinacija.mk, но се уште не добиле термин за вакцинација во земјава.Од Министерството ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Неверојатно: „Буцкото“ од Конго има само 89 килограми!?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: