Колку се ефикасни мерките за помош на стопанството?

2 копии

Петти пакет мерки реалност или ПР маркетинг на Заев Петти пакет мерки релна помош или залудно потрошени пари? Досегашните четири пакет антикризни мерки од ...
| | веќе видена | слични

Дали најавениот петти пакет економски мерки ќе биде реална помош или залудно потрошени пари? ваквото прашање се наметнува откако досегашните четири пакет ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зоран Заев уште пред празниците изрази уверување дека прашањето за онлајн обложување по пат на лиценцирани спортски обложувалници наскоро ќе се реши ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Гордана Димитриеска Кочоска од ВМРО-ДПМНЕ смета дека ниеден економски стручњак во земјата не верува дека ќе има раст на економијата, освен Владата на Зоран ...
| | веќе видена | слични

Бројот на згаснати фирми во минатата година е во рамки на просекот, за разлика од бројот на невработени лица кој забележа раст поради пандемијата на ...
| | веќе видена | слични

Откако во јавноста излезе информација дека власта подготвува петти сет на мерки за помош на економијата со реакција на својот фејсбук профил излезе и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Подготвувале петти пакет мерки, помош за стопанството. Ниту една реченица консултација со пратеници од опозицијата, стопанството чека средба. Нема реализација ...
| | веќе видена | слични

Информацијата дека финишираат деталите за петтиот сет мерки на Владата за стопанството ја коментира лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски. Подготвувале ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаросвки најпрвин ќе се консултира со правни експерти, па потоа ќе го потпише Законот за попис, велат од кабинетот на претседателот. Од ...
сите 455 | | | веќе видена

Ракометната легенда, еден од најдобрите десни бекови во историјата на овој спорт, Кирил Лазаров, во опширно интервју за подкастот на ракометниот сојуз на ...
сите 479 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 120 | | | веќе видена

Директорот на Државниот завод за статистика, Апостол Симовски во денешното гостување на радио Канал 77 предупреди дека секој што ќе даде лажни податоци или ќе ...
сите 375 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 310 пациенти позитивни и суспектен на коронвирусот. По ...
сите 664 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе потпише десет извршни наредби за борба против коронавирусот, вклучително и наредба фондот за непогоди да се ...
сите 74 | | | веќе видена

Членовите на македонскиот тим во Комисијата би сакале да ја информираат јавноста во однос на неточните и нецелосни информации кои се појавија во јавноста во ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колку се ефикасни мерките за помош на стопанството?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: