Димитриеска Кочоска: Никој не верува дека ќе има раст на економијата, само Владата на Заев верува во таквите измислици


Гордана Димитриеска Кочоска од ВМРО-ДПМНЕ смета дека ниеден економски стручњак во земјата не верува дека ќе има раст на економијата, освен Владата на Зоран ...
| | веќе видена | слични

Растот на просечната плата во државата крена голема врева во јавноста. Во сред пандемија Државниот завод за статистика објави дека платите растат, а просечната ...
| | веќе видена | слични

Во моментов една од мерките од петтиот пакет е давачките за увоз.Сите мерки се носат консултативно овие мерки ќе ја рестартираат македонската економија, вели ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Гордана Димитриеска-Кочоска член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното издание на "24 Анализа" на 24 Телевизија изрази сомнеж дека економијата ќе закрепне и дека ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во вечерашната "24 Анализа" на 24 Телевизија Гордана Димитриеска - Кочоска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во дебата со директорот на Фондот за иновации Коста ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Петтиот пакет мерки за помош на економијата и на граѓаните кои се погодени со корона-кризата е во финална фаза, една мерка е најавена, а ќе се соопшти целиот ...
| | веќе видена | слични

2020-та беше една од историски најтешките години поради неснаоѓањето на Владата да се справи со кризата. Во најавениот раст за годинава не верува никој, освен ...
| | веќе видена | слични

Сетот мерки не е една милијарда евра, туку е 344 милиони евра или 8.3 проценти од буџетот, истакна Гордана Димитриеска – Кочоска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во текот на вчерашниот ден, кога започна процесот на регистрација на дијаспората, забележани се 6 обиди за регистрација со ИП адреси од Македонија, посочува ...
сите 270 | | | веќе видена

Пекинг сака да му помогне на македонскиот народ што побрзо да се вакцинира, а кинеските интитуциите се подготвени за комуникација со македонските, одговориле ...
сите 354 | | | веќе видена

„Гоце Делчев, Даме Груев, Пере Тошев, Ѓорче, Никола Карев биле учители на бугарската егзархија. Факт е дека ние тоа го криеме во македонската историја. Во ...
сите 139 | | | веќе видена

Истрагата за обидот за бегство на Сашо Мијалков мора да се спроведе до крај, за да видиме дали некаде системот затаил, дали имаме одредени слабости, дали се ...
сите 421 | | | веќе видена

Миладина Монова, доктор по социјална антропологија oд Бугарската академија на науките и уметностите БАНУ, е гостинка вечерва во ТВ21 во дебатниот магазин „Клик ...
сите 122 | | | веќе видена

Вечерва Љубчо Георгиевски во „24 Анализа“ тврдеше дека македонизам не постои во 9-ти век, браќата Кирил и Методиј, и Наум и Климент се Бугари, не Македонци. ...
сите 179 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд поднесе предлози за определување мерка притвор за три лица, кои учествувале во протестите за ...
сите 258 | | | веќе видена

Вчера во 15:20 часот во полициската станица Аеродром, С.К.(77) од Скопје пријавил бил измамен од едно лице.Според пријавеното, околу 14:00 часот лицето дошло ...
сите 339 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитриеска Кочоска: Никој не верува дека ќе има раст на економијата, само Владата на Заев верува во таквите измислици

Од:
До кого (е-маил):
Порака: