„Капитол Хил“ е безбеден, демонстрантите се уште се пред зградата, почна полицискиот час


Зградата на конгресот во Вашингтон е безбедна потврдуваат полициски извори од Вашингтон. Демонстраните кои беа внатре ја напуштија зградата и полицијата и ФБИ ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Компанијата „Airbnb“ која се занима со изнајмување на сместувачки капацитети соопшти дека ќе ги откаже и блокира сите резервации за Вашингтон, за време на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Компанија за изнајмување станови, Арбиенби ги откажа резервациите за Вашингтон во пресрет на инаугурацијата. Денес соопшти дека ќе ги откаже и блокира сите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американскиот претседател во заминување, Доналд Трамп призна дека сноси дел од вината за хаосот што се случи на 6 јануари, кога демонстрантите упаднаа во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп признал дека понесува „одредена одговорност“ за минатонеделниот упад во Конгресот, тврдел водачот на републиканците во ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на САД, Доналд Трамп признал дека ќе сноси „одредена одговорност“ за минатонеделниот упад во Конгресот, рече републиканскиот конгресмен Кевин ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американските власти открија најмалку 25 случаи на внатрешен тероризам во врска со немирите во американскиот Конгрес, јавија американски медиуми повикувајќи се ...
| | веќе видена | слични

Oние слики што ги видовме некако ми се вратија сликите од Собранието кај нас, изјави денеска обвинителката Вилма Русковска по судењето за настаните на „27. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија започна кривично гонење против полицаец кој е обвинет за протекување податоци кои би можеле да помогнат во откривањето на трујачот на Алексеј ...
сите 238 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи на денешната прес-конференција рече дека следната недела ќе биде одлучено дали на угостителите ќе им се ...
сите 159 | | | веќе видена

Подготвувале петти пакет мерки, помош за стопанството. Ниту една реченица консултација со пратеници од опозицијата, стопанството чека средба. Нема реализација ...
сите 171 | | | веќе видена

Во периодот од 11 до 17 јануари е забележано намалување на бројот на нови позитивни случаи и процентот на позитивни од тестирани, во споредба со претходната ...
сите 518 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 116 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Капитол Хил“ е безбеден, демонстрантите се уште се пред зградата, почна полицискиот час

Од:
До кого (е-маил):
Порака: