Вториот човек на ФФМ го оправдува палењето на македонското знаме!?

ВМРО-Народна партија денеска јавно реагираше околу можните нарушување на безбедносната состојба на Македонија, пред сè во врска со последните случувања на ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-Народна партија јавно реагира по повод се позачестените случувања и можното нарушување на безбедносната состојба на Република Македонија и регионот, а ...
| | веќе видена | слични

Македонското знаме гореше во Качаник затоа што претходно истото се случи со албанското знаме во Прилеп, на пријателскиот натпревар меѓу Македонија и Албанија. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Потпретседателот на ФФМ, Кенан Идризи, не се сложува со реакцијата на раководството на ФФМ кое го осуди палењето на македонското знаме во Косово, пишува ...
| | веќе видена | слични

Останато

Откако судија на претходна постапка синоќа одреди 30 дневен притвор за 22 годишното момче кое во четвртокот вечерта на пешачки кај Сити мол прегази 24 годишна ...
сите 164 | | | веќе видена

Училиштата се префрлија на онлајн часови, кои не важат само за учениците од прво до четврто одделение кои се уште посетуваат настава, објави АП.Масовните ...
сите 182 | | | веќе видена

Согласно член 153 од Закон за енергетика, Производство на топлина Балкан Енерџи ДООЕЛ како регулиран производител на топлинска енергија е должен во текот на ...
сите 318 | | | веќе видена

ДЕНЕС НАД 1.900 ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: ...
сите 69 | | | веќе видена

Осветувањето на водите на Вардар и положување на Светиот крст во Скопје се одржа точно напладне на мостот „Слобода“ кај Холидеј ин. Поради пандемијата, ...
сите 153 | | | веќе видена

Ова го потврди германската министерка за одбрана Кристин Ламбрехт.„Мораме да направиме се` за да спречиме ескалација. Во моментов испораката на оружје не би ...
сите 411 | | | веќе видена

Аки Рахимовски утрово планирал патување во Македонија и посета на мајка си. Тој телефонски разговарал со пријателот Здравко Ситновски во Скопје и се договорил ...
сите 62 | | | веќе видена

Средствата од договорот склучен со три угостителски субјекти од страна на претходното градско раководство, во вредност од околу 32 илјади евра ќе бидат ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вториот човек на ФФМ го оправдува палењето на македонското знаме!?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: