Велика Британија: Првата вакцина против корона ја доби 90-годишната Маргарет

Велика Британија денеска почна со вакцинирање против коронавирус. Први на ред се лицата над 80 години. Вакцинирањето не е задолжително. Против обврска за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Здравствените работници прават три отсто од целокупната светска популација, меѓутоа дури 14 отсто од заразените со коронавирус се медицинските лица, соопшти ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повеќе од 73 милиони луѓе во светот се заразиле со коронавирусот, покажуваат податоците на веб-страницата „Ворлдометерс“. Бројот на смртни случаи надмина 1,6 ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Од вкупниот број на заболени со коронавирус во светот, здравствените работници сочинуваат дури 14 проценти, објави Светската здравствена организација (СЗО) во ...
| | веќе видена | слични

Здравствените работници сочинуваат три проценти од светската популација, сепак, тие дури сочинуваат 14 проценти од вкупниот број заразени со коронавирусот, ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии
4 копии
3 копии

Здравствената заштита за околу 1,8 милијарди луѓе ширум светот е организирана во установи кои немаат чиста вода, поради што пациентите и здравствените ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

ДРАГИ РАШКОВСКИ ДОБИ КУЌЕН ПРИТВОР Обвинителството ќе се жали на одлуката на судот да му биде одреден куќен, наместо ефективен притвор на eкс генералниот ...
сите 333 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 127 | | | веќе видена

И последното што сакам да го искоментирам е состојбата со криминалот во градот. Јавна тајна во градот и не само во Прилеп туку и во секој урбан центар во ...
сите 226 | | | веќе видена

Со писмо до повеќе надлежни институции во државата, група граѓани, сопственици на станови и жители на зградите од Градски ѕид во близина на паркингот кај ...
сите 273 | | | веќе видена

САД бара да се заштити интегритетот на системот за издавање на пасоши. Американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба му потенцираше на министерот за ...
сите 240 | | | веќе видена

38-годишен измамник од тетовското село Желино успеал да одземе автомобил за кој требало да изврши градежни работи, без да ги изврши работите. Вработена во ...
сите 433 | | | веќе видена

Во време на полициски час и затворени објекти, како би спречиле вирусот Ковид-19, да се шири, ВМРО ДПМНЕ одбира да прави партиски собири и да ги крши мерките ...
сите 225 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Велика Британија: Првата вакцина против корона ја доби 90-годишната Маргарет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: