Комисијата за историски прашања заглави на придавката „македонски“, Софија осамена во ветото


Дводневната 11.средба на македонско-бугарската Мешовита комисија за историски и образовни прашања, вчера заврши без каков било напредок. По онлајн средбата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во однос на нашите барања од Северна Македонија, нема промена во позицијата на Бугарија, рече заменик-министерот за надворешни работи на Бугарија, Петко Дојков ...
| | веќе видена | слични

Петко Дојков, заменик-министерот за надворешни работи на Бугарија, за бугарската Нова ТВ вели дека инструкциите што ги добил идниот претседател на САД, Џо ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, ја коментираше изјавата на претседателот на Комитетот за надворешни работи на Претставничкиот дом на САД, Елиот ...
| | веќе видена | слични

На сесијата на која учесниците разговараа за политичките пристапи што администрацијата на идниот американски претседател Џо Бајден може да ги примени на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мислам дека е целосна трагедија тоа што после долгото време потрошено на решавање на прашањето за името со Грција, Бугарија поради домашни причини, истакна ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надоврешни работи, денеска по повод положувањето на свежо цвеќе пред споменикот на Св. Климент Охридски, уште еднаш ги повтори ставовите дека ...
| | веќе видена | слични

Новата Администрација предводена од Џо Бајден и Камала Херис треба да го поткрепи демократскиот и економски развој на земјите од Западен Балкан, како и да ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот Државен секретар Медлин смета дека е потребно да се воспостави поцврста соработка со Европската унија во која шест земји од Западниот Балкан ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Власта сака да прави политички попис во Македонија, изјави денеска во гостувањето на Сител потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски. Истакна дека ...
сите 301 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Комисијата за историски прашања заглави на придавката „македонски“, Софија осамена во ветото

Од:
До кого (е-маил):
Порака: