Данското МНР демантира дека го поддржува ветото за почеток на преговори на Македонија со ЕУ


Министерство за надворешни работи на Данска ги демантира вестите дека го поддржува ветото на Бугарија за почеток на пристапните преговори на Македонија со ЕУ, ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот министер за надворешни работи Антонио Милошоски го потсетува актуелниот вицепремиер за надворешни на изјавата дадена пред година и половина во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Антонио Милошоски на својот фејсбук профил ја искоментира како што вели тој дволичноста на Никола Димитров.Димитров јуни 2019 изјави: ако годинава не ги ...
| | веќе видена | слични

Германскиот државен министер за ЕУ вечерва ја објави агендата за утрешниот неформален министерски Совет (ГАК).Македонија не е спомената, пишува Милошоски на ...
| | веќе видена | слични

Германскиот државен министер за ЕУ вечерва ја објави агендата за утрешниот неформален министерски Совет (ГАК). Македонија не е спомената. Ниту Албанија, во ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од најголемата опозициска партија, Антонијо Милошоски преку социјалната мрежа Фејсбук соопшти дека Македонија нема да биде дел од агендата на ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски на својот фејсбук профил информираше дека според неговите информации од дипломатски извори, Македонија ...
| | веќе видена | слични

Антонијо Милошоски, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ повикувајќи се на дипломатски информации од Брисел, вели дека на утрешниот Совет на министри на ЕУ нема да има ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаросвки најпрвин ќе се консултира со правни експерти, па потоа ќе го потпише Законот за попис, велат од кабинетот на претседателот. Од ...
сите 521 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 120 | | | веќе видена

По големите регистрирани бројки на заболени со Ковид-19, во последниот период полека се стабилизира состојбата со епидемијата во земјава, за што е показател ...
сите 456 | | | веќе видена

Тој во изјава за Канал 5 појаснува дека напредокот што е направен на вчерашната средба на никаков начин не ја засега употребата на придавката македонски за ...
сите 234 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе потпише десет извршни наредби за борба против коронавирусот, вклучително и наредба фондот за непогоди да се ...
сите 117 | | | веќе видена

Нема зима за владините функционери, додека граѓаните живеат со по две евра на ден и едвај врзуваат крај со крај, премиерот Зоран Заев, неговите заменици во ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Данското МНР демантира дека го поддржува ветото за почеток на преговори на Македонија со ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: