Милошоски: Македонија утре ќе го добие четвртото вето по ред во последните две години


Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски на својот фејсбук профил информираше дека според неговите информации од дипломатски извори, Македонија ...
| | веќе видена | слични

За опозициската ВМРО-ДПМНЕ специјалниот пратеник на Владата за Бугарија, Владо Бучковски не е добредојден за да ги информира за разговорите во Софија бидејќи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вечерва во вестите на телевизија Сител гостуваше Антонијо Милошоски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ. При своеото гостување посочи дека договорот со Бугарија носеше ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поранешниот министер за надворешни работи и претседател на собраниската комисија за надворешна политика Антонио Милошоски, вечерва во интервју за Сител, ...
| | веќе видена | слични

Договорот со Бугарија од 2017 година кој го потпиша премиерот Зоран Заев носеше повеќе проблеми отколку решенија, со нено премногу се бараше од Македонија а од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Ние од Република Бугарија како сосед иамме право да бидеме незадоволни за начинот на кој што тие се поставија во овој случај со ветото кон Македонија. Но има ...
| | веќе видена | слични

Во своето гостување во Сител, пратеникот Антонио Милошоски, потенцира дека е погрешна одлуката на Пендаровски да не пристапи кон ЕЕЗ. „На собраниска пленарна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

РУСКАТА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА СО РЕАКЦИЈА НА ОДЛУКАТА НА СПЦ: Поддржуваме-надминат е долготраен црковен раскол Руската православна црква ја поздравува одлуката на ...
сите 546 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски се обрати на свеченоста по повод 9 Мај – Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа, што се одржа во дворот на Владата. var ...
сите 54 | | | веќе видена

Во поголемиот дел од Шангај е запрено ширењето на коронавирусот, а нешто помалку од еден милион луѓе сè уште се во карантин. Градот постепено се отвора, ...
сите 190 | | | веќе видена

Откако вечерва во Кавадарци ракометарите на Вардар ја освоија 15-татат куп-титула во клупската историја, навивачите на „црвено-црните“, популарните „Комити“ ...
сите 95 | | | веќе видена

Инфлацијата во Македонија излезе од контрола заради неспособноста на власта на СДСМ и ДУИ. Рекордна двоцифрена инфлација од 10,5%, како што немало во ...
сите 152 | | | веќе видена

„Зборував со Дмитро синоќа“, вели Хана Науменко, свршеницата на Дмитро Данилов (29). Врската била ужасна, па парот комуницирал преку СМС. „Тој напиша дека им ...
сите 162 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска пред медиумите рече дека една од блокадите на најголемата опозициска партија во Собранието ќе биде и ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милошоски: Македонија утре ќе го добие четвртото вето по ред во последните две години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: