ВМРО-ДПМНЕ: Заев тргува со името, историјата и јазикот – утре протести во 20 градови


„Протестираме затоа што Заев ќе ја менува историјата во учебниците, за договарањето на заедничка историја со источниот сосед и тргувањето со историски ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во денешното гостување во „Студио 10“ на ТВ 24 истакна дека не постои никаков договор со Заев затоа што тој и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јас сум единствениот кој што се бори и стои на браникот на криминалот. Ова го изјави лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на денешшното ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во „Студио 10“ на ТВ 24 утрово излезе со обвинувања дека премиерот Зоран Заев ветувал исполнување на бугарските ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

На утринската емисија „Студио 10“ во Телевизија 24 претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски порача дека со Зоран Заев нема европска иднина, ниту ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новоизбраниот претседател на ДИК Александар Даштевски во гостување во емисијата “Прашањето ми е следно,, во врска со пописот кажа дека не е тешко да се заклучи ...
сите 213 | | | веќе видена

По интензивните врнежи од дожд претходниот викенд, реките во Кичевско-бродскиот регион за час го подигнаа нивото и како резултат на зголемениот водостој тие се ...
сите 191 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер Артан Груби добил казна од 500 евра како одговорно лице во Министерството за политички систем, во чии простории во понеделникот ...
сите 99 | | | веќе видена

Поранешната министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска на денешното рочиште за настаните од 27-ми април во Собранието, негираше дека ВМРО-ДПМНЕ била ...
сите 88 | | | веќе видена

Во изминатиот исклучително критичен период на пандемијата со коронавирус, кога целокупниот здравствен систем се соочуваше со огромен наплив на пациенти и ...
сите 656 | | | веќе видена

СЕ ВРАЌА СТАРОТО РАБОТНО ВРЕМЕ ЗА КАФУЛИЊАТА Единствено нешто што ќе се случи во однос на рестриктивните мерки е тоа што сигурно на 21 јануари, односно ...
сите 161 | | | веќе видена

Лејди Гага и Џенифер Лопез ќе настапат на церемонијата за инаугурацијата на новоизбраниот претседател Џо Бајден и потпретседателката на новоизбраниот ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Заев тргува со името, историјата и јазикот – утре протести во 20 градови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: