Алијанса- Алтернатива: НА ОСМАНИ ЗА ШЕФ МУ ГО НАЗНАЧИЈА БУЧКОВСКИ


Премиерот на Бугарија, Бојко Борисов објави на Фејсбук дека денеска се сретнал со специјалниот претставник на македонската влада, Владо Бучковски, и со него ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Отсекогаш верував дека решенијата можат да се најдат на преговарачката маса. Сегашните и идните генерации нема да ѝ простат ниту на Бугарија, ниту на Република ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот премиер Бојко Борисов денеска се сретна со специјалниот пратеник на македонската Влада за Бугарија, Владо Бучковски. Верува дека можат да се најдат ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот премиер Бојко Борисов на средба со владинииот претставник Владо Буковски истакнал дека е важно односите на меѓусебна доверба да се вратат на строго ...
| | веќе видена | слични

„Отсекогаш мислам дека на масата на преговорите можат да бидат најдени решенија. Тековните и следните генерации нема да ни простат ниту на Бугарија, ниту ...
| | веќе видена | слични

За Бугарија повеќе не се доволни само зборови, тука сака дела. Подготвени сме да работиме, да најдеме решение за надминување на оваа акумулирана недоверба и да ...
| | веќе видена | слични

Фејсбук статус по вчерашната изјава на шефицата на бугарската министерка за одбрана и вицепремиерка Екатерина Захариева дека ветото кое го стави официјална ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 160 | | | веќе видена

Наставниците на стручните уметнички предмети од Државно средно училиште за ликовна уметност и дизајн „Лазар Личеноски“ со писмо до министерката за образование ...
сите 478 | | | веќе видена

Македонија има јасна и неприкосновена ЕУ перспектива, а решение за деблокирање на процесот мора да има, велат од кабинетот на високиот претставник за ...
сите 246 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Шефот на државата во интервју за Тв ...
сите 116 | | | веќе видена

„Кога ќе дојде време за под шатори, со оган ќе се одјавиме. Од Македонија“, гласи Фејсбук пораката на поранешниот член на Комисијата за заштита од ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алијанса- Алтернатива: НА ОСМАНИ ЗА ШЕФ МУ ГО НАЗНАЧИЈА БУЧКОВСКИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: