Максим се огради од Бучковски: НЕГОВИТЕ ИЗЈАВИ СЕ ЧИН НА ВЕЛЕПРЕДАВСТВО


Парафразирањето на специјалниот претставник за Бугарија, екс премиерот, Владо Бучковски дека Македонците и Бугарите се еден народ во две држави (ставот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Секојдневно, не само што растураме семејни веселби туку поднесуваме кривични пријави, вели првиот човек на полицијата Оливер Спасовски на новинарско прашање ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски од тетовско Жеровјане порача дека низ цела држава сериозни санкции ќе има за оние кои мислат на профит пред ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

Наредната година ќе се продолжи со набавка на нови униформи за полицијата и специјалните единици на МВР, најави министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Македонскиот јазик и македонскиот идентитет се нешто за кое никој нема право и не разговара во ниту еден момент, за тоа не може да се разговара. Можеме да ...
| | веќе видена | слични

Тој искажа благодарност до мнозинството граѓаните кои ги почитуваат мерките. -Тоа се 90 проценти од граѓаните во државата кои почитуваат. Десет проценти имате ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски е убеден дека бугарското „не“ за почеток на преговори со ЕУ не може да биде причина за нарушување на ...
| | веќе видена | слични

– Како Министерство и како Влада посветени сме кон целосно остварување на планираните системски реформи, преку целосна реализација на тој императив и во ...
| | веќе видена | слични

Владата прави напори за на принципиелна основа да се постигне компромис во однос на отворените прашања со Бугарија, но македонскиот јазик и македонскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 398 | | | веќе видена

Алексеј Навални се врати од Берлин во Москва со авион на руската авиокомпанија Победа. За време на летот се случија чудни работи. Новинар на ДВ беше во ...
сите 222 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 147 | | | веќе видена

Блокирани улици, проверка на возила, забрана за движење - САД во состојба на зголемена готовност во последните денови од претседателствувањето на Доналд ...
сите 444 | | | веќе видена

Актуелниот градоначалник на општина карпош Стефан Богоев е вмешан во две афери, вели Виктор Грозданов. Според него, едната афера е со Боки 13, а втората е ...
сите 76 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Максим се огради од Бучковски: НЕГОВИТЕ ИЗЈАВИ СЕ ЧИН НА ВЕЛЕПРЕДАВСТВО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: