Процесот за организаторите на настаните од 27 април продолжува на 4 декември

2 копии

Лидерот на опозициската Алијанса за Албанците, Зијадин Села, во интервју за „ 360 степени“ , зборуваше за актуелната дебата во Собранието за промена на ...
| | веќе видена | слични

„Не исклучуваме можна коалиција со ВМРО-ДПМНЕ за локалните избори. Јас не велам дека Алијанса за Албанците имала заедничка активност во десните партии и сега ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села за емисијата „360 степени“ изјави дека формата во која се предлага оваа промена во Деловникот на ...
| | веќе видена | слични

Има одредени лидери на партии кои немаат обичај никогаш да бидат присутни на седници и секогаш ќе се најде причина да се изолираат, бидејќи наводно пиеле кафе ...
| | веќе видена | слични

Што е тоа што толку ја погоди Софија во Резолуцијата на ЕП донесена во октомври годинава? Таа е достапна јавно на сајтот на парламентот и генерално е посветена ...
| | веќе видена | слични

Судењето за обвинетите организатори на настаните во Собранието од 27 април 2017 година продолжува на 4 декември, откако на денешното рочиште беа изведени видео ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова како што го тера власта ова не е попис, туку попишување на државјаните на Македонија, луѓето кои што имаат македонско државјанство. И без разлика колку ...
сите 455 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Александар Николоски во рамките на својата регионална дипломатска иницијатива ...
сите 184 | | | веќе видена

Амбасадорот на Чешката Република, Мирослав Томан денеска рече дека ќе треба да се причекаат насоките од Европската комисија за тоа како и колку вакцини ќе ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Процесот за организаторите на настаните од 27 април продолжува на 4 декември

Од:
До кого (е-маил):
Порака: