Приватните болници се подготвени за старт на Ковид центарот, се чека одобрение за работа


И по 10 дена од прогласувањето на кризната состојба, државата се уште не го активирала КОВИД Центарот на приватните болници. Опремен со кревети, апаратура и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Главениот штаб за управување со кризи при Центарот за управување со кризи денеска на седница разгледувал, првично и иницијално, можности за обезбедување ...
| | веќе видена | слични

Истовремено, како што соопштија вечерва од ЦУК, беше иницирано и размислување за идна можна вакцинација кога за тоа ќе се создадат услови. -Беа разгледани ...
| | веќе видена | слични

На половина од првите 30 дена кризна состојба приватните болници сеуште не третираат пациенти со корона на државен трошок. Ковид Центарот во поранешната “Мала ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Министерот за здравство Венко Филипче денеска ќе има работен состанок со Координативното тело за вакцини за Ковид-19 преку КОВАКС механизмот, кој обезбедува ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Имаме побарувачка од директорите на болниците да го зголемиме бројот на припадници на Армијата зашто луѓето се чувствуваат пообезбедно кога има војска, рече ...
| | веќе видена | слични

На состанокот ќе се разгледува стратегијата за имунизација со вакцина за Ковид-19, како и за приемот и дистрибуцијата на вакцините, категориите на граѓани кои ...
| | веќе видена | слични

Денес координативното за вакцини против Ковид 19 преку КОВАКС механизимот, ќе има состаноок со министерот за здравство, Венко Филипче. На овој состанок ќе биде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Главниот кризен штаб постојано заседава и е подготвен да реагира во секој момент, доколку има потреба. Припадниците на безбедносните сили може да се соберат за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија уапси двајца соработници на затворениот критичар на Кремљ, Алексеј Навални и се закани дека ќе ги тужи другите заради повикување преку интернет да се ...
сите 212 | | | веќе видена

Вратите на кафеаните и рестораните од денеска ќе бидат отворени до 21 часот. Во главниот град раздвижено. Д ел од граѓаните вечерва решија да ги посетат ...
сите 304 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со случајот „Монструм“ и ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приватните болници се подготвени за старт на Ковид центарот, се чека одобрение за работа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: