Хамилтон ја пропушта трката за Големата награда на Шакир, Мерцедес тактизира кој ќе го замени


Старо- новиот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон нема да се појави на трката за Големата награда на Шакир откако неговите последни тестови на Ковид-19 биле ...
| | веќе видена | слични

Џорџ Расел го замени светскиот шампион Луис Хамилтон во болидот на Мерцедес АМГ и беше многу блиску до победата. Расел во еден момент беше повикан во боксот, а ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Привремениот возач на Мерцедес, Џорџ Расел рече дека му било многу тешко да се помири со пропуштената шанса да го освои Гран при на Сахир, но верува дека ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Џорџ Расел ја обележа синоќешната трка за Големата награда на Бахреин во која само поради лошата работа на механичарите на Мерцедес остана без победата. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Статистиката не ја прави реалноста, статистика ја регистрира реалноста, тоа е нашата обврска и тоа мора да го направиме, порачува директорот на Државниот завод ...
сите 451 | | | веќе видена

По новата блокада за почеток на преговорите на Македонија со ЕУ и последите најави дека сега акцентот е ставен на акцискиот план за спроведување на Договорот ...
сите 308 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 223 | | | веќе видена

Руската полиција го уапси опозицискиот политичар Алексеј Навални на аеродромот во „Шереметјево“ во Москва, веднаш откако тој слета со авион од Германија, ...
сите 104 | | | веќе видена

-Мора да се изрази благодарност до граѓаните коишто ги почитуваат превентивните мерки. Навистина немаше значаен број на собири за новогодишните празници. Сега ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хамилтон ја пропушта трката за Големата награда на Шакир, Мерцедес тактизира кој ќе го замени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: