Интервју со проф.Д-р Александар П.Караѓозов, општ и дигестивен хирург во болницата Неуромедика


Проф. Д-р Александар П. Караѓозов, општ и дигестивен хирург е дел од медицинскиот тим на специјалисти во болницата Неуромедика. Започнува да студира медицина ...
| | веќе видена | слични

Цеца Ражнатовиќ во едно интервју се присетила како во 1991 година направила пауза и одлучила да ги промени соработниците со кои дотогаш соработувала, а во чиј ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Борче од неготинска „Порака“, во услови на пандемија од коронавирус, шие заштитни маски за тиквешани. Тој е еден од деведесетината лица со попреченост кои ...
| | веќе видена | слични

Музичките фанатици од неодамна можат да се нурнат во „ Fountainhead “ – најновиот албум патувалка на колективот „Undone“. Ова е музичко парче посветено на и за ...
| | веќе видена | слични

СП: Летово Македонија ја доби Првата линија за советување на ЛГБТИ+ лица – Зошто постои, како функционира и кој сѐ може да се советува на линијата со ...
| | веќе видена | слични

Иако не може да се каже дека Кајли Миног не беше баш популарна, особено во 2000-тите кога ја објави песната „Can’t Get You Out Of My Head“ која се емитуваше ...
| | веќе видена | слични

Иако не може да се каже дека Кајли Миног не беше баш популарна, особено во 2000-те кога го објави хитот „Can’t Get You Out of My Head“, многу нејзини фанови сè ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сосема случајно, еден Англичанец бил сведок на сексуална афера меѓу негова колешка на работа и нивниот шеф, и сега се наоѓа во непријатна ситуација.„Јас сум ...
| | веќе видена | слични

Додека бев во Пинкови ѕвезди ме обвинуваа дека сум се облекувала несоодветно за годините, но не им забележував. Порасната сум постари брат и сестра и мене сето ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Останува притисокот врз болниците и понатаму, пишува во објавата на Фејсбук, министерот за здравство Венко Филипче, напоменувајќи дека состојбата и понатаму е ...
сите 601 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 109 | | | веќе видена

По вчерашната афера што ја откри лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се наметнуваат неколку прашања. Аферата „Мафија 2“ откри 20.000 лица кои имаат двојни ...
сите 139 | | | веќе видена

Аферата „Двојник“со издавање на лажните пасоши ги преминува македонските граници, бидејќи патните исправи им се издавале на криминалци од странство, а ...
сите 300 | | | веќе видена

Рокот за издавање на дозвола за градба на инвеститорот за проектот Гранд на локацијата спроти Холидеј Ин во центарот на Скопје веќе почна да тече. Со уплатата ...
сите 238 | | | веќе видена

Цела недела молк од институциите за вмешаноста на нарко картелот Заеви во нарко трафикингот на марихуана, кој беше спречен и пресечен од американската агенција ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интервју со проф.Д-р Александар П.Караѓозов, општ и дигестивен хирург во болницата Неуромедика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: