Села: Бугарија има територијални претензии кон Македонија


Лидерот на Движењето БЕСА, вели дека е отворен за дебата околу темата легализирање на канабисот, што го најави премиерот Зоран Заев, но дека тој е против. „Јас ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мицкоски не работи ништо поразлично од претходното раководство во однос на правата и подобрувањата на правата на Албанците, изјави вечерва во „Клик Плус“ ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на опозициската Алијанса за Албанците, Зијадин Села, во интервју за „ 360 степени“ , зборуваше за актуелната дебата во Собранието за промена на ...
| | веќе видена | слични

„Не исклучуваме можна коалиција со ВМРО-ДПМНЕ за локалните избори. Јас не велам дека Алијанса за Албанците имала заедничка активност во десните партии и сега ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села за емисијата „360 степени“ изјави дека формата во која се предлага оваа промена во Деловникот на ...
| | веќе видена | слични

Има одредени лидери на партии кои немаат обичај никогаш да бидат присутни на седници и секогаш ќе се најде причина да се изолираат, бидејќи наводно пиеле кафе ...
| | веќе видена | слични

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година продолжува на 4 декември, откако на денешното рочиште беа изведени видео ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“, Тимчо Муцунски вечер-ва при своеото гостување во централниот дневник на Сител ...
сите 337 | | | веќе видена

Американски официјални лица го критикуваа полициското насилство врз демонстрантите во Русија, по што Кремљ ги обвини САД за мешање во внатрешните работи на ...
сите 326 | | | веќе видена

Никогаш не сум споменал дека друго лице е виновно, рече денеска премиерот Зоран Заев за масакрот кај Смилковско Езеро, коментирајќи ги завршните зборови за ...
сите 150 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 106 | | | веќе видена

На 23.01.2021 во 21.50 часот при контрола во угостителски објект на подрачјето на Гази Баба од полициски службеници од Полициска станица Гази Баба констатирано ...
сите 263 | | | веќе видена

Д-р Андон ЧИБИШЕВ Пред неколку дена констатиравме дека помина една година од воведување на карантин во Вухан, градот во Кина каде за прв пат се појави корона ...
сите 407 | | | веќе видена

Ниту порано ниту сега придавката „македонски“ не е проблем и таа останува во записниците од Заедничката мултидисциплинарна експертска историска комисија помеѓу ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Села: Бугарија има територијални претензии кон Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: