Шахпаска: Голем број на млади се пријавија за финансиска поддршка, затоа невработеноста многу се зголеми

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска вели дека причини за големото зголемување на невработеноста од околу 46.000 граѓани кои се пријавиле ...
| | веќе видена | слични

Во последните 11 месеци драстично е зголемена бројката на невработени граѓани во општините во Брегалничкиот регион. Животниот стандард на граѓаните покрај ...
| | веќе видена | слични
19 копии
5 копии

Повратниците од странство не ја билдаат невработеноста. Министерот Бектеши контра неговата колешка Шахпаска која тврди дека бројката на невработени се ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија, Крешник Бектеши, не верува дека враќањето на дијаспората го зголемува бројот на невработени, ниту досега, како што рече, имал прилика ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште неизгласан Законот за попис во собранието опозицијата во предупредувачка акција за собирање на он лајн потписи за негово повлекување, но и најава за ...
сите 420 | | | веќе видена

Репрезентацијата на Македонија вчера го победи Чиле и со тоа се пласираше во следната фаза од Мундијалот во Египет. Стојанче Стоилов е задоволен што се ...
сите 376 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 162 | | | веќе видена

Блокирани улици, проверка на возила, забрана за движење - САД во состојба на зголемена готовност во последните денови од претседателствувањето на Доналд ...
сите 506 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 160 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена

Откако ексдиректорот на Агенцијата за електронски комуникации, Роберт Орданоски, вчера преку „Фејсбук“ објави дека се разведува од сопругата оти „се оладила од ...
сите 37 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шахпаска: Голем број на млади се пријавија за финансиска поддршка, затоа невработеноста многу се зголеми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: