Од обично дете до НАДЕЖ ЗА СВЕТОТ- Кој е пронаоѓачот на вакцината против КОВИД-19


Угур Сахин емигрирал со своето семејство од Турција во Германија кога имал само 4 години, пренесуваат турските медиуми. Тој е веќе основачки партнер на ...
| | веќе видена | слични

Студијата ја потврди, но не ја објасни, големата мистерија на пандемијата - зошто инфекцијата што досега уби милион и пол луѓе во светот е ретка и речиси ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Само осум проценти од децата со Ковид-19, кои биле лекувани на детското одделение, го пренеле вирусот на други членови на нивното семејство, според најновото ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Големото американско истражување во кое учествувале педијатриски пациенти открило дека само четири проценти од нив биле заразени со коронавирус, а огромното ...
| | веќе видена | слични

Лицата кои имаат крвна група нулта негатив (0-) имаат 12 отсто помали шанси да се заразат со коронавирус во однос на сите останати крвни групи, покажало новото ...
| | веќе видена | слични

Комбинирани, овие слоеви на заштита му овозможуваат на имунолошкиот систем да го препознае и повторно да го нападне коронавирусот доколку се појави повторно, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“, Тимчо Муцунски вечер-ва при своеото гостување во централниот дневник на Сител ...
сите 337 | | | веќе видена

Американски официјални лица го критикуваа полициското насилство врз демонстрантите во Русија, по што Кремљ ги обвини САД за мешање во внатрешните работи на ...
сите 326 | | | веќе видена

Никогаш не сум споменал дека друго лице е виновно, рече денеска премиерот Зоран Заев за масакрот кај Смилковско Езеро, коментирајќи ги завршните зборови за ...
сите 150 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 106 | | | веќе видена

На 23.01.2021 во 21.50 часот при контрола во угостителски објект на подрачјето на Гази Баба од полициски службеници од Полициска станица Гази Баба констатирано ...
сите 263 | | | веќе видена

Ниту порано ниту сега придавката „македонски“ не е проблем и таа останува во записниците од Заедничката мултидисциплинарна експертска историска комисија помеѓу ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од обично дете до НАДЕЖ ЗА СВЕТОТ- Кој е пронаоѓачот на вакцината против КОВИД-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: