„Зрак по мракот“, краток документарен филм за храброста да се затвори кругот на насилството


Краткиот документарен филм „Зрак по мракот“ во продукција на Види Вака е третиот од серијата од шест мултимедијални приказни за граѓани кои се соочуваат со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

#КажиНЕ и „Не си сама“ се главните слогани и пораки со кои Општина Карпош се приклучува кон „портокаловата кампања“ за спречување на родово базираното ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни простори, женската иницијатива „Женска слободна ...
| | веќе видена | слични

Со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува/ло сексуално вознемирување на јавни простори, активистките на иницијативата „ ...
| | веќе видена | слични

Невладината организација ХОПС-опции за здрав живот од 2001 година работи за остварување на правата на сексуалните работнички. Директорката на ХОПС, Хајди ...
| | веќе видена | слични

Со поставување портокалова панделка на споменикот „Жена под маска“, Струмица симболично се вклучи во акцијата 16 дена активизам приотив семејно и родово ...
| | веќе видена | слични

По повод отпочнувањето на годинешната кампања „16 дена активизам против родово базирано насилство“под слоганот „Кажи НЕ на насилството врз жени и девојчиња“, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и многу луѓе кои не се партиски определени денеска повторно протестираа и побараа оставка на Заев и слобода на народот. Тие заедно побараа Заев да ...
сите 334 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 160 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Зрак по мракот“, краток документарен филм за храброста да се затвори кругот на насилството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: