Соочени со второто вето на патот кон ЕУ, се чини дека за македонската страна поважно е отворено да го декларира својот принципиелен став во однос на условите ...
| | веќе видена | слични

Одлуката на Софија да ја отфрли предложената рамка за преговори за Северна Македонија се однесува на позицијата на Бугарија како членка на Европската унија, со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Блокадата на Бугарија на евроинтеграцијата на Македонија го киднапира процесот на проширување на ЕУ, го загрозува кредибилитетот на Унијата и ги обесхрабрува ...
| | веќе видена | слични

Бугарија ја става историјата во служба на одредена нација, наметнувањето на национална историја на друг е малтретирање и исто така не е во согласност со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со ветото на евроинтеграцискиот процес на Македонија, Бугарија ја користи својата позиција како членка на ЕУ за да постигне некои нејзини надворешно-политички ...
| | веќе видена | слични

Блокадата на Бугарија за Македонија за почеток на преговорите за членство со ЕУ не е заради претстојните избори, ниту пак промената на власта ќе значи нешто ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фактот што Бугарија го блокираше стартот на преговорите за пристапување кон ЕУ со С. Македонија не е ниту новина, ниту изненадување. Постои долга историја на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во текот на денот, на 26 ноември, Државниот инспекторат за транспорт соопшти дека пропаднал обидот да се влезе во канцелариите на туристичката компанија „Беса ...
сите 582 | | | веќе видена

Градот Скопје и неколку скопски општини ќе донираат парични средства за семејствата кои загубија свои членови во кобната автобуска несреќа во Бугарија. Од ...
сите 68 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 177 | | | веќе видена

Откако вчера Жоржињо не ја освои „Златната топка“, еден навивач толку многу се налути што го скрши телевизорот. А на социјалните мрежи се појави и видео од ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вето 2.0

Од:
До кого (е-маил):
Порака: