Болниците се полни, скоро сите пациенти се со кислородна поддршка


Министерството за здравство информира дека вкупната бројка на пациенти позитивни и сомнителни на коронавирусот кои се лекуваат во ковид-центрите достигна 1291. ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 821 пациент позитивeн и суспектен на корона вирусот. По ...
| | веќе видена | слични

По наводите на социјалните мрежи и некои медиуми дека е вратен пациент со ковид од ГОБ „8 септември“ поради возраста, министерот за здравство д-р Венко Филипче ...
| | веќе видена | слични

Веќе е очигледно дека ситуацијата со КОВИД-19 излегува од контрола, но полошо е тоа што никој од надлежните не се обидува повторно да воспостави ред над целата ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Венко Филипче, утрово од Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) побарал да извршат вонреден инспекциски надзор за ...
| | веќе видена | слични

Инспектори од Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) утринава извршиле вонреден инспекциски надзор во ГОБ „8 Септември“ откако на социјалните ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализрани се 19 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 470 лица сомнителни и ...
| | веќе видена | слични

Венко Филипче и по девет месеци од корона епидемијата покажа дека не е способен да направи ништо. Неговата неспособност резултира со десетици семејства дневно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев вечер на заедничка средба ќе ги информира партиите од владината коалиција за договорот за влегување на Алтернатива во Владата. Средбата со ...
сите 592 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 323 | | | веќе видена

Заменик помошникот државен секретар на САД, Габриел Ескобар денеска во Скопје изјави дека САД работи интензивно Македонија да добие брз старт на преговорите со ...
сите 219 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 376 | | | веќе видена

Познатиот адвокат Јанаки Митровски жестоко ја прокоментира најавата на Заев за странски експерти и оспорувањето на правосилни пресуди за случаите Диво Насеље и ...
сите 498 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Болниците се полни, скоро сите пациенти се со кислородна поддршка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: