Нема потреба ниту за полициски час, ниту за регионални карантини, вели Филипче на 1100 починати од корона


Засега нема потреба од воведување полициски час, рестриктивните мерки што се досега донесени се доволни, и ако се почитуваат ќе дадат резулат во следниот ...
| | веќе видена | слични

Според здравствените власти  починатите имале заболувања претходно, возраста , но загрижувачки е што има помлади пациенти кај кого брзо се влошила ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат 549 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. Во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат 549 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот, информираат ...
| | веќе видена | слични

Вчерашниот ден беше забележан како најцрниот ден во ковид-статистики од почетокот на пандемијата во нашата земја. Властите велат дека од една страна нема ...
| | веќе видена | слични

Надлежните од една страна велат дека нема потреба од дополнителни рестриктивни мерки за спречување на коронавирусот и оти чекаат сегашните да дадат резултат, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализирани се 43 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 433 лица сомнителни и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Михаела Довичинска вчера преку фејсбук статус му се обрати на Министерот за здравство Венко Филипче, откако нејзината мајка почина во штипската болница и ...
| | веќе видена | слични

 Во регионалните центри во Битола и во Штип се хоспитализирани дополнително 152 болни, со што вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на КОВИД -19 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во текот на вчерашниот ден беа регистрирани рекордни 40 починати од Ковид-19, што претставува најголема бројка од појавувањето на болеста. Со овие 40 вкупната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот министер за евроинтеграции, Никола Димитров вели дека со договорот за употребата на скратеното име се рушат преговарачките позиции, и дека се ...
сите 340 | | | веќе видена

Бугарската министерка за надворешни работи Теодора Генчовска би можела да побара од САД појаснување за изјавата дека Бугарија може да се најде под санкции ...
сите 590 | | | веќе видена

Зад барањето за предвремени избори од стана на Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се крие единствено нивната пуста желба да се дограбаат до власт по секоја цена. ...
сите 399 | | | веќе видена

Федералниот суд на Австралија денеска ги објави деталите зошто на Новак Ѓоковиќ му беше укината визата и зошто српскиот интернационалец беше депортиран од ...
сите 561 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема потреба ниту за полициски час, ниту за регионални карантини, вели Филипче на 1100 починати од корона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: