Димитриеска Кочоска: Ребалансот на буџетот е уште еден доказ дека Владата на СДСМ воопшто не се грижи за граѓаните


Вториот ребаланс на буџетот е уште еден доказ дека Владата на СДСМ воопшто не се грижи за граѓаните и иднината на Македонија. Факт од кој СДСМ не може да ...
| | веќе видена | слични

Здружението на лекари специјализанти преку отворено писмо му се обраќа на премиерот Зоран Заев, бидејќи како што велат, вистината не смее да се премолчува. ...
| | веќе видена | слични

Секојдневно се зголемува бројот на заболени медицински и здравствени работници од КОВИД-19 како последица од немање на соодветна заштитна опрема, а прашањето ...
| | веќе видена | слични

Медицинска сестра од Скопје иако била второрангирана на листата за вработување била одбиена на конкурс за работа затоа што директорот на болницата користејќи ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Барањата на приватните специјализанти се уште не се исполнети дури и после месец и половина од нивната средба со министерот за здравство Венко Филипче. Дали ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство, Венко Филипче да обезбеди пензиско и здравствено осугурување за младите специјализанти и да им ги покачи платите за 100 проценти, ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на унија на медицински сестри, Горданка Бешлиовска денеска во Утрински брифинг зборуваше за проблемите со кои се соочуваат медицинските сестри ...
| | веќе видена | слични

Преморените здравствени работници во земјава кои се на работ на своите сили, наместо мотивација за да издржат во својата секојдневна работа во борбата со ...
| | веќе видена | слични

Корона вирусот зема се поголем замав, додека Македонија секојдневно регистрира голем број на позитивни и починати граѓани од КОВИД-19, премиерот Зоран Заев ги ...
| | веќе видена | слични

И по осум месечната битка за спас на живот повеќе, медининарите на готовс, со нови задачи во болници каде што претходно не работеле, во оддели каде се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пописот е важен во секое општество и е алатка, инструмент за да обезбеди огромен сет на податоци кои се потребни за креирање на развојни политики од централно, ...
сите 438 | | | веќе видена

Сите снимки на поранешниот претседател Доналд Трамп и неговата администрација се избришани од Јутјуб каналот на Белата куќа.На Јутјуб каналот на Белата куќа во ...
сите 274 | | | веќе видена

Ова како што го тера власта ова не е попис, туку попишување на државјаните на Македонија, луѓето кои што имаат македонско државјанство. И без разлика колку ...
сите 94 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Александар Николоски во рамките на својата регионална дипломатска иницијатива ...
сите 266 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитриеска Кочоска: Ребалансот на буџетот е уште еден доказ дека Владата на СДСМ воопшто не се грижи за граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: