Се исплатеше карантинот подолг од 100 дена: Австралија без ниту еден нов случај на Ковид-19 за првпат по 5 месеци

Во Австралија денеска нема ниту еден нов заразен со коронавирус за првпат по речиси 5 месеци, соопштија здравствените власти на оваа земја. Во австралиската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот на Викторија Даниел Ендрјус изјави дека државата е на добар пат да ги ублажи ограничувањата на патувањата и во недела да дозволи движење меѓу ...
| | веќе видена | слични
7 копии
6 копии

Вработените во погребалната служба во Мадрид почнаа денеска со 24-часовен штрајк со барање за поголем број вработени за да се подготват со очекуваниот пораст ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Австралија за првпат после пет месеци не регистрираше ниту еден случај, соопштија здравствените власти. Во австралиската држава Викторија нема ниту еден ...
| | веќе видена | слични

Останато

Повторното, овој пат политичко актуализирање на прашањето за изградба на железничката пруга Скопје – Софија, по најавата на македонската влада за продажба, ...
сите 409 | | | веќе видена

Индонезиските нуркачи го пронашле уредот за снимање на гласови од пилотската кабина на авионот што минатата недела се урна во Јавското Море, а сè уште трага по ...
сите 133 | | | веќе видена

По интензивните врнежи од дожд претходниот викенд, реките во Кичевско-бродскиот регион за час го подигнаа нивото и како резултат на зголемениот водостој тие се ...
сите 176 | | | веќе видена

Американското Федерално истражно биро (ФБИ) приведе над сто луѓе за време на минатонеделниот упад во Капитол. Сега интензивно се испитуваат поединците кои би ...
сите 202 | | | веќе видена

Македонија извиси од соседите за набавката на вакциони против корона виросот, а за тоа официјална потврда стигна и од министерот за здравство, Венко Филипче. ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се исплатеше карантинот подолг од 100 дена: Австралија без ниту еден нов случај на Ковид-19 за првпат по 5 месеци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: