РЕЗУЛТАТ ОД КАРАНТИНОТ: Австралија првпат по 5 месеци во последните 24 часа нема ниту еден нов случај на заразен од Ковид-19

Австралија за првпат после пет месеци не регистрираше ниту еден случај, соопштија здравствените власти. Во австралиската држава Викторија нема ниту еден ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот на Викторија Даниел Ендрјус изјави дека државата е на добар пат да ги ублажи ограничувањата на патувањата и во недела да дозволи движење меѓу ...
| | веќе видена | слични
7 копии
6 копии

Вработените во погребалната служба во Мадрид почнаа денеска со 24-часовен штрајк со барање за поголем број вработени за да се подготват со очекуваниот пораст ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Повторното, овој пат политичко актуализирање на прашањето за изградба на железничката пруга Скопје – Софија, по најавата на македонската влада за продажба, ...
сите 470 | | | веќе видена

Индонезиските нуркачи го пронашле уредот за снимање на гласови од пилотската кабина на авионот што минатата недела се урна во Јавското Море, а сè уште трага по ...
сите 131 | | | веќе видена

Потпретседателот на САД Мајкл Пенс ѝ телефонирал на својата наследничка Камала Харис и ѝ честитал за назначувањето на позицијата, според две лица запознати со ...
сите 465 | | | веќе видена

Повеќе од илјада матични лекари не можеа да учествуваат во онлајн дискусијата до докторот Дејан Докиќ, поврзана со лекот Ивермектин. За ова на социјалните ...
сите 179 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ не го организираше собранискиот упад на 27 април. Ова го сведочеа уште тројца поранешни градоначалници од времето на Никола Груевски. Ивица Конески, ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РЕЗУЛТАТ ОД КАРАНТИНОТ: Австралија првпат по 5 месеци во последните 24 часа нема ниту еден нов случај на заразен од Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: