Швеѓаните забораваат што е готовина

3 копии

Субвенцијата во износ од 14.500 денари по вработен за компаниите помогнала за сочувување на околу 60 илјади работни места, од вкупното покривање од околу 130 ...
| | веќе видена | слични

Екстремната сиромаштија која претставува неможност да се задоволат основните егзистенцијални потреби во Македонија се намалува, покажува истражувањето на ...
| | веќе видена | слични

Само девет проценти од Швеѓаните користеле готовина при последното купување, утврдила централната банка. Пандемијата на коронавирусот ја забрза транзицијата на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Водечкиот американски експерт за инфективни болести Ентони Фаучи ги советуваше Американците кои веќе имале коронавирус, или претпоставуваат дека го имале, да ...
сите 266 | | | веќе видена

Зоран Заев ги распродава националните интереси како на тезга. Премиерот во заминување се што е македонско го дава за без пари како да е во негова сопственост. ...
сите 282 | | | веќе видена

Дојде времето кога треба да се протестира, за утре да не биде предоцна. Граѓаните на Република Македонија се обединуваат против Заев, против негаторите на ...
сите 58 | | | веќе видена

За владините функционери и Заев да обезбедат иднина, прво треба да ја согледаат реалноста, а реалноста во Македонија се одликува со криза, живот на рати, ...
сите 207 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 107 | | | веќе видена

Аргентинскиот фудбалски Куп експресно беше преименуван во Куп на Диего Армандо Марадона во чест на неповторливиот „Ел Пибе“ кој почина пред неколку дена, а ...
сите 164 | | | веќе видена

Врховниот суд на американската држава Пенсилванија отфрли уште еден правен обид на таборот на американскиот претседател Доналд Трамп да ја оспори победата на ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Швеѓаните забораваат што е готовина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: