Finance Тhink: Владината субвенција од 14.500 денари помогнала за сочувување на околу 60 илјади работни места

Субвенцијата во износ од 14.500 денари по вработен за компаниите помогнала за сочувување на околу 60 илјади работни места, од вкупното покривање од околу 130 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ пред КОВИД – 19 и сега не оствари ниту една капитална инвестиција која што ќе го подобри животот на граѓаните. Владата на Заев не е способна да се справи ...
| | веќе видена | слични

Нереализирање на планираните капитални инвестиции од буџетот за секоја година во период од една деценија укажува на повеќе аномалии и недостатоци во процесот ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Владата на СДСМ и Зоран Заев не може да се справи и да ја менаџира здравствената и економска криза. Четирите пакет мерки на Владата за справување со ...
| | веќе видена | слични

Четирите пакет мерки на Владата за справување со економските последици од кризата не го даваат посакуваниот ефект. Мерките се задоцнети, ненаменски и ...
| | веќе видена | слични

Регионалните разлики и најлошата позиција на Полошкиот Регион, како што велат експертите, меѓу другото, се должат и на пренасочувањето на младите во јавниот ...
| | веќе видена | слични

Наместо 3,9 отсто, македонската екпономија годинава ќе падне за 4,9 проценти. Европската комисија ја коригираше стапката на пад на Бруто домашниот производ за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поради студеното време и затворените простории ќе има зголемување на бројот на заразени, вели за Канал 5 епидемиологот проф. д-р Драган Даниловски. Според него ...
сите 308 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 296 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 209 | | | веќе видена

„Ако водечките политички, а не само политички структури во Северна Македонија, не го сменат нивното однесување во билатералните односи, не можат да го ...
сите 383 | | | веќе видена

Во септември, цените во Германија пораснаа за дури 4,1 отсто во споредба со истиот месец минатата година. Ова е првпат инфлацијата, гледана на овој начин, да ...
сите 78 | | | веќе видена

До сега Министерството за внатрешни работи нема регистрирано посериозни нарушувања на јавниот ред и мир во текот на гласањето, кое, генерално, се одвива мирно, ...
сите 156 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози, соопшти Автомото сојузот. Сообраќајот на регионалниот пат 1202 Дебар-Маврово ...
сите 140 | | | веќе видена

Огромен дел од населението во земјава се соочува со егзистенцијални проблеми, половина милион преживува со по 150 денари на ден, а безидејноста на власта да се ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Finance Тhink: Владината субвенција од 14.500 денари помогнала за сочувување на околу 60 илјади работни места

Од:
До кого (е-маил):
Порака: