Мицкоски: Еднаш месечно да се овозможи бесплатно тестирање за сите здравствени работници кои имаат потреба


Во време на Ковид пандемија, во насока да ги заштитиме тие што се грижат за нашето здравје и спасуваат животи, предлагам Владата и Министерството за здравство, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Црн ден за Македонија. 24 починати од #COVID само за еден ден. Министре Филипче, ова не е само бројка. Ова се човечки судбини, загубени вредни луѓе, семејни ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска преку објава на Фејсбук побара под итно да се ослободат од работа хронично болни во јавниот и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски упати јавен повик до Заев и Филипче да донесат одлука за хронично болните и лицата со над 60 години да бидат ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски повторно ги повика премиерот Зоран Заев и министерот за здравство Венко Филипче да донесат одлука за ...
| | веќе видена | слични

По огромниот број на апели и сведоштва на граѓаните од крајниот исток на државата за проблемот со неможноста за тестирање за присуство на Ковид-19 во нивните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Очигледно, „Ѓаволот веќе оддамна ја однесе шегата“!, ова преку статус на Фејсбук го пишува Никола Мицевски од ВМРО-ДПМНЕ. -Запрепастувачки и страшни се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на Фејсбук побара ослободување од работа на болните од хронични болести,бесплатни тестови за здравствените работници, како и бесплатни ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поради влошената и состојба со коронавирусот ВМРО-ДПМНЕ и лидерот Христијан Мицкоски излегоа со неколку барања до власта се со цел да се заштитат животите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протестираме затоа што Заев ќе ја менува историјата во учебниците, за договарањето на заедничка историја со источниот сосед и тргувањето со историски личности. ...
сите 556 | | | веќе видена

Професорот по теоретска механика, врз основа на последниот извештај од Институтот за јавно здравје, направи нови пресметки за епидемиолошката слика во ...
сите 951 | | | веќе видена

Поранешните функционери Иван Бабановски и Џевдет Хајредини, и професорката Мирјана Најчевска жестоко реагираат на одлуката на Владата нејзин специјален ...
сите 188 | | | веќе видена

Додека трае дводневната средба на македонско-бугарската Мешовита комисија за историски и образовни прашања, властите во Скопје со пораки дека разговорите со ...
сите 230 | | | веќе видена

Партијата на европските социјалисти е разочарана од бугарското вето за Македонија. Според нив, Заев демонстрирал храброст и лидерство додека барал пат низ ...
сите 476 | | | веќе видена

Лажливецот Заев денес обвинува за некаков лажен патриотизам и тоа во истиот ден кога соопштува дека ќе ги менува учебниците по историја во согласност со туѓи ...
сите 279 | | | веќе видена

Бројките на новозаразени се стабилизираа, не одат ниту нагоре, но, ниту надоле. Причина за ваквата стабилизираност е тоа што огромен број од луѓето станаа ...
сите 63 | | | веќе видена

Микробиологот Никола Пановски во емисија на Телевизија 24 обвини за воено профитерство на приватните болници, пренесуваат повеќе портали од гостувањето на ...
сите 122 | | | веќе видена

Американската фармацевтска компанија „Модерна“ објави дека очекува да може да испорача меѓу 100 и 125 милиони дози на експерименталната вакцина против ...
сите 464 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Еднаш месечно да се овозможи бесплатно тестирање за сите здравствени работници кои имаат потреба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: