Расте бројот на заразени, починати и хоспитализирани од Ковид-19


„Твоја партија“ преку соопштение се обраќа до Владата во кое бара итно вклучување на приватните болници во борбата со ковид-19 пандемијата, согласно Уредбите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вело МАРКОВСКИ Преко воде до слободе Одговор на невистинските тврдења поткрепени со подсмев на актуелен министер за здравство – Доц Венко Филипче – изнесени во ...
| | веќе видена | слични

Доцент д-р Вело Марковски на својата страница на фејсбук му одговори на Венко Филипче, на, како што вели Марковски, невистинските тврдења поткрепени со потсмев ...
| | веќе видена | слични

Почитуван министре, ќе бев најсреќен ако Македонија се справуваше со КОВИД-19 пандемијата барем слично како државите од соседството. Паметите ли дека сите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Граѓаните кои вчера се тестирале на ковид-19 со брз тест преку Здравствениот дом Скопје ќе бидат повикани и средствата ќе им бидат вратени. Ова денеска го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лицата кои вчера беа тестирани со брзите тестови за Ковид-19 ќе бидат повикани и средствата ќе им бидат вратени.По најновата информација дека е добиена ...
| | веќе видена | слични

Здравствениот дом Скопје е прва здравствена организација во земјава што почна со изработка на брзите тестови. Станува збор за тестови од фирмата „Abbott“ кои ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство информира дека од денес брзите тестови во Здравствен дом ќе бидат бесплатни за граѓаните. Здравствениот Дом Скопје во координација ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје)• Чаир – 623• Гази ...
сите 349 | | | веќе видена

Откако Филип Петровски, поранешен висок функционер на ВМРО-ДПМНЕ, за емисијата Во Центар тврдеше дека според неговите информации, сегашниот потпретседател на ...
сите 255 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Расте бројот на заразени, починати и хоспитализирани од Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: