Во која насока да се зачекори по пробивањето на мастришкиот критериум за задолженост?


Земји како Македонија треба да ги идентификуваат изворите на растот во здравите компании, кои впрочем се и добро познати, вклучени се во меѓународните синџири ...
| | веќе видена | слични
10 копии
4 копии

Наместо конкретни мерки за помош во борбата со корона кризата, СДСМ и владата со новиот ребаланс одвојуваат само трошки за граѓаните. Мерките не се доволни и ...
| | веќе видена | слични

Мерките не се доволни и задоцнети. Крајно време е Социјалдемократскиот сојуз озбилно да ја сфати економската криза во која се наоѓа државата, а и граѓаните. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Мерката за финансиска поддршка за ранливите категории, како пензионерите и самохраните родители се проширува и со децата без родители. Поддршка во износ од по ...
| | веќе видена | слични

Ребалансот на Буџетот за 2020 година е важен за помош и поддршка на граѓаните, компаниите и е во насока на надминување на негативните економски последици од ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Собранието ја заврши денешната расправа по Дополнетиот предлог за изменување и дополнување на државниот Буџет за 2020 година, односно вториот ребаланс за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според власта е потребен за справување со вториот бран од пандемијата со Ковид-19 и за ефектуриање на четвртиот пакет антикризни мерки во висина од 470 милиони ...
| | веќе видена | слични

На третиот ден од собраниската расправа за ребалансот на Буџетот за 2020 година пратениците од владејачкото мнозинство објаснуваа пред забелешките од колегите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Штитениците и персоналот на домовите за стари лица ќе бидат први вакцинирани против коронавирус во Шпанија, изјави министерот за здравство Салвадор Ила, ...
сите 566 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 247 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

Херојот на историскиот пласман на Македонија на Европското првенство во фудбал, Горан Пандев, во интервју за Ал Џезира се произнесе за своите очекувања од ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во која насока да се зачекори по пробивањето на мастришкиот критериум за задолженост?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: