ВМРО-ДПМНЕ: Заев да ја напушти деструктивната матрица


11 копии

Поминаа десетина часа од последната изјава на Захариева. Никаков одговор од официјалните власти од Македонија, дел од медиумите дури пренесоа дека за да одиме ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ вели дека нема никаква реакција, никаков одговор и по десетина часови по последната изјава на шефицата на бугарската дипломатија која ...
| | веќе видена | слични

Поминаа десетина часа од последната изјава на Захариева. Никаков одговор од официјалните власти од Македонија, напиша лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски ...
| | веќе видена | слични

Нема одговор на последните закани на бугарската министерка за надворешни работи Екатерина Захариева, која го повтори официјалниот став на Бугарија дека доколку ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Зоран Заев ја доведе македонската нација пред обезглавување. Светски медиуми лиферуваат вести дека договорот со Бугарија кој Заев го води ќе резултира со ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Зоран Заев се крие од македонската јавност и не сака да го каже својот став за Гоце Делчев и македонскиот јазик. Заев спрема Декларација на договорот со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постои ризик сиромашните и ранливите категории да не примаат вакцини против коронавирус, заради стампедото што ќе произлезе од овие лекови, рече генералниот ...
сите 493 | | | веќе видена

Уште не стивнале страстите од последно објавениот случај за смртта на 41 годишната беровчанка, а јавноста повторно зовре откако семејството Манаковски од ...
сите 254 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

Европската банка за обнова и развој го објави планот според кој Градот Скопје ќе ги подобри стандардите на урбаниот транспортен систем, преку спроведување на ...
сите 51 | | | веќе видена

Денеска (23.11.2020) полициски службеници од ЕВР ОКР Гази Баба по добиени оперативни сознанија ги приведоа М.М. (22) и Р.М. (19) од Скопје, а во врска со ...
сите 306 | | | веќе видена

За боледување поради КОВИД-19 вработените и во јавниот и во приватниот сектор ќе добиваат 70 проценти од платата за отсуство до седум дена, 80 проценти за ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да ја напушти деструктивната матрица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: