Мисајловски: Заев да го каже својот став за Гоце Делчев и македонскиот јазик


Зоран Заев да го каже својот став за Гоце Делчев и македонскиот јазик, доста се крие зад празни флоскули, порача потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По завршувањето на денешната седница на Советот за безбедност, премиерот Заев одговараше на новинарски прашања, меѓу кои и на прашањето поврзано со актуелните ...
| | веќе видена | слични

Бугарија е пријателска земја и јавно истакнува дека го признава македонскиот јазик и македонскиот народ, објави премиерот Зоран Заев. - Да им дадеме простор и ...
| | веќе видена | слични

Она што јас можам да го потврдам е дека немам некои нови информации кои што ги пишуваат меѓународните портали, а нашите медиуми ги пренесуваат, вели премиерот ...
| | веќе видена | слични

На прашањето поврзано со актуелните случувања со Република Бугарија премиерот одговори: "Она што јас можам да го потврдам е дека немам некои нови информации ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Зоран Заев ја доведе македонската нација пред обезглавување. Светски медиуми лиферуваат вести дека договорот со Бугарија кој Заев го води ќе резултира со ...
| | веќе видена | слични

Карл БИЛТ, поранешен шведски министер, еден од припадниците на Соросовата гарда во Европа, пред два часа на Твитер објави: „Добра вест е дека ЕУ дипломатите го ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Да ги расчистиме сите дилеми – нема нов договор, нема нов анекс на Договорот за добрососедство, пријателство и соработка со Бугарија, соопшти денеска на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Владата предводена од СДСМ со предлог-Буџетот за 2021 година праќа јасна порака дека помошта за економијата, помошта за спас на работните места, поддршката на ...
сите 269 | | | веќе видена

Во најновата репортажа на „Катимерини“ објавена вчера под наслов „Вето од 1903 во Брисел“, пишува за влошените македонско-бугарски односи и статусот на Гоце ...
сите 518 | | | веќе видена

Од изјавите на политичарите не може да се открие каква нова понуда и документи се во игра, иако од претходно е познато дека она на што инсистира бугарската ...
сите 258 | | | веќе видена

Првото рочиште по предметот „Моќник” се одложи за 23 декември поради неприсуство на повеќе од обвинетите, дел поради неуредно добиено известување, а дел поради ...
сите 62 | | | веќе видена

Озогласената „жолта куќа“ во која до пред десетина години се вадеа органи на Срби се наоѓа на југот на Албанија во близна на градот Бурел. Неколку хирурзи под ...
сите 76 | | | веќе видена

Осумгодишно дете вчера беше донесено во Здравствениот дом во Неготино без знаци на живот, информираа денеска од таа јавна здравствена установа.– Беше пробано ...
сите 365 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мисајловски: Заев да го каже својот став за Гоце Делчев и македонскиот јазик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: