Почнува зимското сметање на времето: Не заборавајте да ги поместите стрелките на часовникот

12 копии

Вечерва во три часот по полноќ почнува зимското сметање на времето. Стрелките на часовникот ќе се вратат еден час наназад, односно времето во три часот ќе се ...
| | веќе видена | слични

Губењето еден час попладневна светлина предизвикува или ја продлабочува депресијата кај ранливите лица. Секој што веќе „влече“ депресија може да доживее ...
| | веќе видена | слични

Од следната година, веќе нема да треба да ги поместуваме сказалките - која опција вие ја сакате? Утрово сите спиевме еден час подолго. Стрелките на часовниците ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Утре може да се чувствувате уморни и да имате зголемен апетит. Не грижете се, тоа е нормално Вечерва го поместуваме часовникот наназад и преминуваме на зимско ...
| | веќе видена | слични

Стрелките на часовникот се враќаат еден час назад. Наместо три часот по полноќ, според зимското сметање на времето сега ќе биде два часот. Тоа ќе донесе порано ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Mинистерот за здравство, Венко Филипче на Фејсбук информира дека медицинските сестри се враќаат на работа. „Од утре, 40те медицински сестри се враќаат на ...
сите 479 | | | веќе видена

Штитениците и персоналот на домовите за стари лица ќе бидат први вакцинирани против коронавирус во Шпанија, изјави министерот за здравство Салвадор Ила, ...
сите 499 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 258 | | | веќе видена

Александар Николоски, Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за буџетот за 2021 година и посочи дека во ...
сите 273 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почнува зимското сметање на времето: Не заборавајте да ги поместите стрелките на часовникот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: