ВМРО е пркост, пиреј, аманет, обврска, должност, почитување: Mицкоски се заблагодари на сите што учествуваа на денешнот протест

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ се заблагодари на сите што учествуваа на денешниот протест. ВМРО се Илинденците, Партизаните, Асномците. Македонија е и потта на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Благодарност до сите кои учествуваа денес во одбележувањето на 23 Октомври – Денот на револуционерната борба“, напиша вчера на Фејсбук лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
| | веќе видена | слични

Екс-пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Емилија Александрова се огласи по повод денешниот протест на нејзината партија низ неколку градови. Според неа, на денешниот ...
| | веќе видена | слични

Емилија Александрова со реакција на протестот и говорот на Христијан Мицковски, која ја пренесуваме интегрално: На денешниот ден кога македонскиот народ ја ...
| | веќе видена | слични

Денот на македонската револуционерна борба, 23 Октомври, Гевгелија го чествуваше со положување цвеќе пред споменикот на илинденецот Сава Михајлов,во центарот ...
| | веќе видена | слични

По тој повод делегација на Општина Чашка, предводена од градоначалникот Горан Стојановски, претставници на Советот на Општината, заедно со министерката за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонската Влада е свесна дека треба да изготви патоказ за да покаже дека е цврсто посветена на имплементацијата на Договорот за добрососедство со Бугарија, ...
сите 261 | | | веќе видена

Министерство за надворешни работи на Данска ги демантира вестите дека го поддржува ветото на Бугарија за почеток на пристапните преговори на Македонија со ЕУ, ...
сите 399 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена

Формула 1 пилотот Роман Грожан, кој вози за тимот Хас, мина речиси неповреден од еден од најлошите инциденти во Ф1 во последните години, специјалното одело го ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО е пркост, пиреј, аманет, обврска, должност, почитување: Mицкоски се заблагодари на сите што учествуваа на денешнот протест

Од:
До кого (е-маил):
Порака: