Емилија Александрова: ВМРО-ДМПНЕ заслужува храбар лидер, а не бегалец и фејсбук патриот – Време е Христијан да си оди


Емилија Александрова со реакција на протестот и говорот на Христијан Мицковски, која ја пренесуваме интегрално: На денешниот ден кога македонскиот народ ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија овие неколку изминати недели ги бележи најцрните стстистики во борбата против корона вирусот и е лидер по број на заразени и починати како во ...
| | веќе видена | слични

Опозицијата сериозно размислува да побара одложување на предвремените локални избори во Штип кои треба да се одржат на 10-ти декември, изјави лидерот на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва гостуваше во емисија на штипска телевизија ТВ Стар каде што посочи дека Владата на Зоран Заев откако е ...
| | веќе видена | слични

Во емисија на штипска телевизија ТВ Стар претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски порача дека Македонија како држава заслужува да почне преговори со ЕУ ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Што мисли народот“ истакна дека опозицијата сериозно размислува да побара ...
| | веќе видена | слични

Вечерва во емисија на штипска телевизија гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој што посочи дека Македонија како држава заслужува да ги ...
| | веќе видена | слични

Во своето гостување во телевизија Стар, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски потенцираше дека Република Македонија се соочува со сериозни проблеми ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што мисли народот“ на ТВ зборуваше за локалните избори за Штип и се осврна на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва гостуваше во емисија на штипска телевизија ТВ Стар каде што посочи дека во изминатите три години е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче утринава се сретнал со директорите на ковид центрите од комплексот клиники Мајка Тереза во Скопје за да се разгледа ...
сите 649 | | | веќе видена

Раната смрт на Диего Арманда Марадона предизвика неизмерна така во Аргентина и оваа земја прогласи тридневна национална жалост поради ужасната вест, која сепак ...
сите 283 | | | веќе видена

Министерството за здравство вчера регистрираше 1288 нови случаи на ковид-19 и 1078 оздравени пациентиВчерашниот ден беа забележани и голем број починати, ...
сите 340 | | | веќе видена

Македонскиот јазик и македонскиот идентитет не се на маса за преговори, вели премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарски прашања поврзани со неговото ...
сите 241 | | | веќе видена

Компанијата „Астразенека“ и Универзитетот Оксфорд признаа дека настанала грешка при тестирањето на вакцината против коронавирус, што покренува многу прашања во ...
сите 261 | | | веќе видена

Идејата на договорот беше историјата да им се остави на историчарите, за ние да се занимаваме со сегашноста и со иднината. Да ги решаваме билатералните прашања ...
сите 548 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Емилија Александрова: ВМРО-ДМПНЕ заслужува храбар лидер, а не бегалец и фејсбук патриот – Време е Христијан да си оди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: